1.200.000 TL’lik Altcoin Aldık (ETH, NEO, XRP, HOT)

Webtekno olarak geçtiğimiz haftalarda tam 1 milyon TL kıymetinde Bitcoin satın almıştık. Bu videomuzda sizleri için Bitcoin madenciliğine dair de değerli bilgiler aktarmıştık. Bugünse sizlere kripto paraların babası olan Bitcoin’e yaptığımız yatırım hakkında ayrıntıları aktarıyoruz ve elimizdeki Bitcoin’i satıp, birtakım altcoinlere giriş yapıyoruz.

Öncelikle bir milyon TL’lik Bitcoin’imiz hakkında konuşalım. Son haftalarda bir aşağı bir üst hareket eden Bitcoin’de yaptığımız yatırımda neredeyse yarım milyon TL’lik kâr bedelleri dahi gördük. Ancak kelamımız, Bitcoin’i satmamaktı. Bugünkü durumdaysa elde ettiğimiz kâr yaklaşık 200 bin TL. Yani Bitcoin’e yatırım yaptığımız günden beri elde ettiğimiz kâr oranı %20.

Bitcoin yerine altın alsaydık?

Gram altın, bugün yaklaşık 466 TL’lik bedele sahip. Biz, bundan 3 ay evvel 2,5 kilogramlık altın satın almış olsaydık bugünkü kârımız %16 olacaktı. Hasebiyle Bitcoin’in ekstra 55-60 bin TL daha fazla kazandırdığını söyleyelim. Bu kadar kazanmaktan bahsederken, piyasaların ve bilhassa kripto para piyasasının riskli olduğunu, kısa bir mühlet içinde yatırımınızı kaybedebileceğinizi de hatırlatalım.

Üç ayın sonunda Bitcoin’e veda etme vakti geldi. Elimizdeki 2,71 Bitcoin’i 1.218.558 TL karşılığında Coinzo üzerinden uzun bir satış süreci sonrasında sattık. Bu defa paramızı yatıracağımız yerse son aylarda yatırımcılarının yüzünü güldüren, geçtiğimiz günlerdeyse gözyaşlarına boğan altcoinler oldu. Onlarca kripto para ünitesi ortasından seçimlerimiz ETH, NEO, XRP ve HOT olarak şekillendi.

Bitcoin’den elde ettiğimiz kâr ve anaparamızı 13,7862 Ethereum, 411.588 NEO, 2.423.733 HOT ve 27.714 XRP formunda dağıttık. Paramızı neden bu kripto para ünitelerine yatırma kararı verdiğimizi öğrenmek, bu üniteler hakkında daha fazla bilgi almak ve alım-satım yaptığımız anları görmek için üstteki görüntümüzü izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir