2022’de Android ve iOS için En Düzgün 5 hava durumu uygulaması!

Günümüzde teknoloji, günlük hayatımızda bir nimet olarak kendini kanıtlıyor. Akıllı telefonlarımız sayesinde kıyafet satın almaktan, market alışverişine, bankacılık süreçlerinden, bilgi edinmeye kadar her şey bir tık uzağımızda. Ya da rastgele bir eser yahut hizmeti düşünün ve akıllı telefonunuzdan sipariş verebilirsiniz. İnternet üzerinden haberleri okuyabilir ve cep telefonları aracılığıyla kendinize ilişkin bir sanal ağ oluşturabilirsiniz.

Yalnızca bu değil, birebir vakitte akıllı telefonunuzda önümüzdeki günler ve önümüzdeki birkaç ay için lokal hava kestirimlerini görmek de mümkün!

Hava Durumu Uygulaması nedir?
Çoğunuz esasen ne olduğunu biliyorsunuz. Yeniden de bilmeyenleriniz var ise, kolay bir sözle; bir hava durumu uygulaması, kullanıcıları iklim şartları, atmosferik kestirimler ve hava durumuyla ilgili güncellemeler hakkında bilgilendiren bu türlü bir taşınabilir uygulamadır.

Etraftaki rastgele bir yaklaşan hava durumunu bilmek için en âlâ ortamdır. Birisi rastgele bir varış noktasına seyahat etmeyi planlıyorsa, o varış yerinin hava durumunu evvelce bilebilir.

Buna nazaran, makul bir destinasyona bir ziyaret planlanabilir ve muhakkak bir gün yahut saatte hava uygun değilse, ertelenebilir/ertelenebilir.

Etrafınızdaki ve dünyadaki atmosfer hakkında her şeyi bilmenizi sağlayan uygulamalar var. Hava kestirim sistemleri pazarı, 2019’dan 2025’e kadar %5.7’lik bir CAGR ile 2025 yılına kadar 3,3 milyar ABD Doları’lık global bir bedele ulaşacak . Günler geçtikçe hava durumu uygulaması kullanıcılarının sayısı değerli ölçüde artacak.

Bununu da dikkat alarak, bu makaledeki en düzgün beş hava durumu uygulamasını sizler için listeledik. Size de yalnızca akıllı telefonunuza hangisini yüklemek istediğinize karar vermek kaldı.

İşte 2022’de Android ve iOS için en yeterli 5 hava durumu uygulaması!

1- AccuWeather Hava Durumu

Dünyanın en düzgün ve en kesin hava durumu bilgisi kaynaklarından biri olarak görülen bu uygulama 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

Günlük ömrünüzü planlamanıza yardımcı olan AccuWeather sayesinde hava durumu bilgileriyle en aktüel varsayımlara her an ulaşabilirsiniz.

Uygulamada şu içerikler bulunmaktadır:

• Mevcut durum hava durumu müşahedeleri
• Hava durumu kestirimi özet ve detaylar
• Mahallî / Kısa periyotlu görünüm varsayımları
• Radar animasyonu ve uydu imajları
• Görüntüler
• Ve daha fazlası
*İçerik pozisyona nazaran değişiklik gösterebilir.

Uygulama Google Play’de fiyatsız olup, uygulama içi satın almalar mevcuttur.

AccuWeather Hava Durumu uygulamasını indirmek için burayı tıklayınız.

Android | iOS | Windows

2- Dark Sky – Hyperlocal Weather

Dark Sky – Hyperlocal Weather, gerçekte yağmur yağmak üzereyken birkaç dakika içinde size söyleyebilecek “hiperlojik” bir doğruluğa sahip olması ile şöhretlenmiş bir uygulamadır.

Göze çarpan bir öteki özelliği ise; dünyanın rastgele bir yerinde yağmurun ve karın, nerede olduğunu anlık gösteren global bir harita manzarasına sahip olmasıdır.

Uygulama ayrıyeten özel bir rahatsız etme modu da sunar, bu sayede gecenin ortasında sizi uyandırmayacağından emin olabilirsiniz.

Uygulama Google Play’de fiyatsız olup, uygulama içi satın almalar mevcuttur.

Dark Sky – Hyperlocal Weather uygulamasını indirmek için burayı tıklayınız. (Android)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir