Age of Empires IV Tarih Öğretecek

Age of Empires serisi her vakit için bir oyun olduğu kadar bir de tarih anlatıcısı olarak tasarlanmıştır. Bir sonraki oyun Age of Empires IV‘te de Microsoft ve Relic Entertainment misal bir gaye taşıyor, hatta bir adım ileriye de gidiyorlar.

Age of Empires IV’te dış ses tarafından anlatılan belgeseller yer alacak. Ayrıyeten oyunda kullanılan lisan de devrine uygun olacak. Müzikler de emsal bir formda oyunun geçtiği devirlere uygun olarak hazırlanacak.

Ortaçağ’a dönüş

Oyunda bir kere daha Ortaçağ dünyasına konuk olacağız. Yani Age of Empires III ile vakit içerisinde ilerlemiş olsak da yeni oyunla birlikte daha evvelki devirlere geri dönecek, yine kale kurabilmek için vakit içerisinde ilerlemeye bakacağız.

Yeni oyunda tek bir savaşta yüzlerce yıllık gelişimi görebileceğiz. Öte yandan oyunun senaryo kısmında, jenerasyonlar uzunluğu devam eden gerçek hayattan öyküleri görebileceğiz. Birinci duyurulan senaryo da Hastings Savaşı ile başlayarak Norman işgali olacak.

Age of Empires II’de senaryoları öykünün içindeki bir karakterin gözünden gördüğümüz orta görüntüler bulunuyordu. Yeni oyunda ise onun yerini gerçek yerlerde çekilmiş olan görüntülerle ve bir dış sesin anlatımıyla desteklenmiş belgeseller alacak.

Belgesel yapın izleyelim

Hayran etkinliklerinden birinde bu belgesel içeriklerini kısmen de olsa görme bahtını elde etmiştik. Bu görüntülere baktığımızda yapımcıların, Netflix üretimlerinden geriye kalmayan bir yapısı olduğunu görüyoruz. Görüntülerde gerçek yerlere giden grup, oyuncular ve çeşitli ekipmanlar kullanarak çekimler yaptı.

Grup ayrıyeten oyun içerisinde konuşmalarda ve müziklerde periyodun üslubunu yansıtacak. Emsal bir yaklaşımı oyunun görsel dizaynlarında da göreceğiz. Sesler ve görseller, oyun içerisinde medeniyetimizle birlikte gelişecek.

Age of Empires IV hayran incelemesi (Türkçe dublaj)

Yapılan açıklamaya nazaran Age of Empires IV, önümüzdeki sonbahar aylarında oyuncuların beğenisine sunulacak. Oyun çıkana kadar öbür Age of Empires üretimleriyle vakit geçirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir