Artık Üretilmeyen PSP İçin Hazırlanan Konsept Tasarım

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bundan yıllar evvel el konsolları üretiyor, bu eserler peynir ekmek üzere satıyordu. Evet, PSP ve PS Vita’dan bahsediyoruz. Fakat bundan birkaç yıl evvel bir açıklama yapan şirket, artık el konsolu üretmeyeceğini duyurmuştu. Aslına bakacak olursak bu gerçek bir yaklaşımdı zira gelişen akıllı telefonlar ile bilgisayarlar, el konsollarının popülaritesini yıkmıştı. Açıkçası kimse de bu kararı eleştirmedi.

Şimdiyse unutulmaya yüz tutan PSP ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Dünyanın en büyük toplumsal ağlarından Reddit‘te yer alan PlayStation başlığı altında paylaşılan bir fotoğraf, bu el konsolunu yine hatırlattı. Bir Reddit kullanıcısı, arkadaşıyla birlikte PSP’yi tekrar yarattı, epeyce da etkileyici bir konsept tasarım oluşturdu.

Karşınızda, PSP için hazırlanan konsept tasarım

Bir arkadaşıyla birlikte PSP için konsept tasarım oluşturan Reddit kullanıcısı Foxbone, bu el konsolunu hayal ederken PlayStation 5 ile piyasaya sürülen DualSense isimli kumandadan esinlendiklerini söylüyor. Fakat PlayStation 5’in kumandası, el konsolu için birtakım değişikliklere maruz kalmış durumda. Foxbone, kumanda üzerindeki değişikliklerle ergonomiyi artırdıklarını tabir ediyor. Öte yandan, bu konsept dizaynın Nintendo Switch‘ten de esinlendiği aşikar.

Bu dizayna sahip bir PSP’nin şahsen Sony tarafından duyurulması, aslında kimse için şaşırtan olmazdı. Lakin haberimizin başında da belirttiğimiz üzere bu türlü bir şey hiçbir vakit gerçekleşmeyecek. Pekala sizin bu konsept tasarım hakkındaki niyetiniz nedir? Sony, birkaç ay sonra bu türlü bir el konsolu ile karşımıza çıksa, bu eseri satın almayı düşünür müydünüz? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir