As bayrakları! Ankara metaverse cihana katıldı

Türkiye değerli bir gelişmeye imza attı. Metaverse cihan hakkında değerli bir adım atan Ankara, metaverse kainatta Los Angeles, Bari ve Helsinki’den sonra 4. test kenti oldu.

Mansur Yavaş bu değerli duyuruyu resmi Twitter hesabı üzerinden yaptı. Yavaş, “BLD 4.0 vizyonumuzla Metaverse entegrasyonunu tamamlayacak, icraatlarımızla orada da olacağız.” sözlerini kullandı.

Ankara metaverse cihana katıldı!

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “Ankara’mız; Los Angeles, Bari ve Helsinki’den sonra Metaverse’un açık ve birlikte kullanılır olması için standartlar geliştiren Open Ar Cloud Association’un 4. test kenti oldu” tabirlerini kullandı.

Metaverse cihan geleceğin teknolojisi olacağı için bu atılımın epey kıymetli olduğunu belirtmeye gerek bile yok diyebiliriz. Bilhassa dünya çapında dördüncü kent olabilmek Türkiye ismine sahiden kıymetli bir adım. Bu atak ile teknolojide öncü adımlar atmayı başarabilen Ankara toplumsal medyada da takdirleri topladı.

Türkiye’nin başşehrinin küresel manada böylesi bir adıma imza atması gurur verici. Siz bu yenilikçi atılım hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir