Back 4 Blood oynamadan evvel bilmeniz gerekenler

Left 4 Dead’de çıktığı vakitlerde popülerleşip süratli bir formda 2. oyununa kavuşan bir oyun oldu. Serinin birinci oyunu 2008’de çıkış yaptıktan sonra çok süratli bir biçimde 2009’da da 2. oyun çıkışını gerçekleştirdi. Ancak o vakitten günümüze kadar birçok kişi merakla ve hasretle beklese de serinin 3. oyunu çıkmadı.

Bu durumdan rahatsız olan bir tek biz olmasak ki serinin geliştirici firması Back 4 Blood ismi altında adeta Left 4 Dead için manevî bir devam oyunu çıkardı. Oyun olabildiğince Left 4 Dead kokuyordu ve nitekim manevî devam olduğu konusunda herkes hemfikirdi. Bizde bu yeni çıkan manevî oyunumuz hakkında başlamadan evvel bilmeniz gerekenleri listeledik.

Back 4 Blood’a başlamadan evvel bilmeniz gerekenler

  • Oyuna Veteran zorluğunda başlamayın
  • Yüklü olarak çevrimiçi oynayın
  • Grubunuzla birlikte dolaşın
  • Zombi sürülerini tetikleyecek tuzaklardan kaçının
  • Birinin her vakit “Toolkit” taşıdığından emin olun
  • Copper Scavenger kartını daima kullanın
  • Kadro yükseltmelerini satın almayı unutmayın
  • İşaretlemeleri kullanmayı unutmayın
  • Kart destenizi belirli bir sıra ile dizin
  • Yakın dövüş silahları sanıldığından daha çok işe yarıyor

Oyuna Veteran zorluğunda başlamayın

Oyuna olağan zorluk üzere göründüğü için Veteran’da başlamak isteyebilirsiniz. Hatta uzun vadeli bir Left 4 Dead oyuncusu olarak kendinizden emin olup zorluk düzeyi hakkında ikinci kere düşünmeyebilirsiniz. Ancak şaşırtan bir formda Veteran zorluğu varsayım ettiğinizden daha sıkıntı bir düzey. Birinci oyununuzu oynuyorsanız muhakkak Recruit düzeyini tavsiye ediyoruz.

Yüklü olarak çevrimiçi oynayın

Back 4 Blood multiplayer oynanan bir oyun. Ne kadar tek başınıza oynayabiliyor olsanız da ilerleme ödüllerinin birden fazla çevrimiçi oyun esnasında açılıyor. Tek başınıza oynarken Supply Points üzere yükseltmelerin düzeyini açamayacağınız için tek oynamak biraz anlamsız oluyor.

Grubunuzla birlikte dolaşın

Left 4 Dead oynayanların hali hazırda bildiği üzere, ekip arkadaşlarınızdan uzak kalmak yahut onları terk etmek ölmenin süratli bir yoludur. Ekibinizden ne kadar uzak olursanız özel zombilerin sizi köşeye sıkıştırması o kadar kolaylaşır. Süratli bir canlanmaya ne vakit gereksiniminiz olacağını asla bilemezsiniz, bu yüzden grubunuzdan çok fazla ayrılmayın.

Zombi sürülerini tetikleyecek tuzaklardan uzak durun

Back 4 Blood’un sizi uyardığı lakin aktar konusunda pek başarılı olamadığı öbür bir husus ise zombi sürülerini tetikleyebilmeniz. Bu kazayla tetikleme en yaygın olarak yanlış kapıyı açarak, bir arabayı vurarak yahut kazara bir kuş sürüsünü korkutarak yapılır. Bu yüzden kırmızı alarm çıkartmaları olan kapılardan kaçının, yürüdüğünüz yere dikkat edin ve kazara bir otomobile yahut kuş sürüsüne çarpmadığınızdan emin olmak için ateş ettiğiniz yerleri denetim edin.

Birinin her vakit “Toolkit” (alet çantası) taşıdığından emin olun

Birinci bakışta en alımlı eşya olmasa da alet çantası, yanınızda getirebileceğiniz en hayati ekipman kesimlerinden biridir. Çeşidin başında, grubunuzdaki birinin bir araç grubuna sahip olduğundan emin olun. Bir araç setiniz olduğunda, onu alarm sistemli kapıları baypas etmek yahut gerilerinde âlâ ganimetler bulunan başka odaların kilidini açmak için kullanabilirsiniz.

Copper Scavenger kartını daima kullanın

Back 4 Blood oynarken toplamanız gereken en kıymetli şeylerden biri copper coins yani bakır paralardır. Bakır paralar yükseltmelerde kullanıldığı için toplamak çok değer arz ediyor ama oyunun süratli tabiatı nedeniyle bakır bulmak güç olabilir. Tam da bu yüzden Copper Scavenger kartı yardımınıza koşup harita boyunca daha fazla bakır çıkmasını ve bakırların pozisyonunu gösterir.

Kadro yükseltmelerini satın almayı unutmayın

Grup yükseltmeleri satın almak, tahminen de bakırınızı harcamanın en güzel yollarından biridir. bu yükseltmeler size ve ekibinizin envanterine ekstra el bombaları ekleyebilir yahut grubunuzun genel dayanıklılığını arttırabilirsiniz. Bu yükseltmeler, grubunuzu daha güçlü hale getirmenin mükemmel bir yoludur ve kıssada ilerledikçe hayati değeri artacaktır.

İşaretlemeleri kullanmayı unutmayın

Ping düğmesi epey az kullanılan bir mekaniktir, lakin kadro arkadaşlarınız için çok kıymetlidir. Ping silahları yalnızca kadro arkadaşlarınızın nerede olduğunu bilmelerini sağlamakla kalmayacak, birebir vakitte kalitesini de paylaşacaktır. Bu nedenle, yüksek kaliteli bir keskin nişancı tüfeği bulursanız yalnızca ping atmak, herkesin şahane bir silahı nerede bulacağını bilmesini sağlar.

Kart destenizi muhakkak bir sıra ile dizin

Back 4 Blood’un düzgün açıklamadığı öteki bir oyun öğesi ise deste oluşturmak. Deste oluşturmayla ilgili bilinmesi gereken değerli bir detay, kartların seçtiğiniz sırayla görünüyor olması. Yani, Run and Gun kartını beğendiyseniz destenizdeki birinci kartın bu olmasını isteyeceksiniz. Akabinde ekseriyetle bir sonraki kullanmak istediğiniz kart gelir ve bu liste bu formda devam eder. Bu yüzden yeterli planladığınızdan emin olun

Yakın dövüş silahları sandığınızdan daha çok işe yarıyor

Yakın dövüş silahları, bilhassa yan tarafta parlayan orijinal bir silah varsa göz gerisi etmek kolay olabiliyor. Ama olay şu ki, bu yakın dövüş silahları, ekseriyetle öldürme konusunda bir tabancadan çok daha tesirli olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir