Battlefield 6’dan İki Ekran İmgesi Paylaşıldı

Electronic Arts’ın DICE iştirakinde geliştirdiği büyük çaplı savaş oyunu serisi Battlefield, yakında yeni ve beklenen bir üyeye daha kavuşacak. Bilhassa Battlefield 3’e popülerlik kazanan seri, çağdaş vakitlere en son 2015 yılında çıkan Battlefield: Hardline’da yer verdi. 2016’dan beri çıkan Battlefield 1 ve Battlefield V’se birinci ve ikinci dünya savaşlarına odaklandı. Özcesi, Battlefield oyuncuları olarak çağdaş savaşları özledik.

İşte bugün, bu hasretimizi giderecek olan Battlefield 6’dan yeni ekran imgeleri geldi. Ortaya çıkarılan ve paylaşılan ekran imgeleri, direkt oyunun içinden alındılar. Call of Duty ve Battlefield oyunları hakkındaki bilgileri daha oyunlar çıkmadan paylaşmasıyla ünlü olan Tom Henderson da bu ekran manzaralarının yeni oyundan olduğunu doğruladı.

Battlefield 6’dan gelen ekran imajları:

Gördüğümüz birinci ekran imgesi, nispeten büyük diyebileceğimiz ada haritasına yer veriyor. Bu harita, fotoğraftaki haliyle evvelki oyunlarda gördüğümüz boyutlardaki bir haritaya benziyor. Lakin haritanın geri kalan kısmını görmediğimizden ve Battlefield 6’nın devasa haritalara sahip olacağını bildiğimizden bu bahiste şimdilik kesin bir şey söyleyemeyiz.

İkinci ekran görüntüsündeyse bir savaş helikopterinin kokpitinde bir fırlatma istasyonunun yanındayız. Bu ekran manzarasında odaklanmamız gereken ana şeyse tam karşımızda duran hortum. Bildiğiniz üzere Battlefield 6, zelzele, tsunami ve fırtına üzere tabiat olaylarına yer verecek. Bu ekran manzarası de tabiat olaylarının oyun içinde nasıl gözükeceğini gösteriyor olabilir.

Battlefield 6, tezlere nazaran mayıs ayında tanıtılacak. Hatta geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir habere nazaran oyun, önümüzdeki hafta EA tarafından resmen tanıtılacak. Bugüne kadar öğrendiklerimizle heyecanlanmamızı sağlayan oyun, umuyoruz ki hasretimizi gani gani gideren bir yapıya sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir