Bitcoin’in 100 Bin Dolar Olması İçin Neye İhtiyacı Var?

Bitcoin’in fiyatı son birkaç aydır müthiş arttı. Artan volatilite krizlerine rağmen, dünyanın en büyük kripto para birimi her zaman geri dönmeyi başardı.

Bitcoin Fiyatı Arttı

Yazım sırasında Bitcoin 58.722 dolardan işlem görüyordu. Kripto para birimi son 24 saat içinde yüzde 6’nın üzerinde değer kazandı.

Bununla birlikte, Bitcoin piyasasındaki genel kısa vadeli yükseliş ve uzun vadeli beklentileri göz önüne alındığında, farklı piyasa katılımcıları yükselen fiyatlara nasıl tepki verdi? Kripto paranın uzun vadeli dayanıklılığı için, hodler topluluğu muazzam bir öneme sahip.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, 3 aydan eski olmayan kripto paralar artık harcanmakta. İlginç bir şekilde, son birkaç ayda işlem gören en likit arz, oldukça genç kripto paralarla ilgiliydi ve harcanan çıktıların %95’inden fazlasının 3 aydan daha genç olduğunu ortaya koyan veriler söz konusuydu.

Bitcoin Duyarlılığı

Kripto paranın 2021’de 100 bin dolarlık hedefine doğru ilerlemesi için Hodlerlar’ın Bitcoin duyarlılığı çok önemlidir. Aslında Glassnode, BTC’nin uzun vadeli ve kısa vadeli hodlerlar arasındaki ince farklara da işaret etti. Yakın tarihli bir raporda, şunu belirtti:

“Mevcut STH [kısa vadeli sahipler] talebi güçlü olmaya devam ediyor ve LTH [uzun vadeli sahipler] kripto paraları kademeli olarak ve yavaşlayan bir oranda serbest bırakıyor. Bununla birlikte, LTH’lerin hala çok daha büyük bir arza sahip olduğunu ve her iki grubun da yükseliş eğiliminde olduğunu unutmamak önemlidir.”

Uzun vadeli sahipler, fiyatların Ocak ayında yükseldiği zamana kıyasla çok büyük ölçüde nakit para kazanmıyorlar. Piyasa verileri, Bitcoin’in LTH net pozisyon değişikliğinin hala -200.000 civarında negatif bir değere sahip olduğunu vurguladı. Bununla birlikte, Ocak ayı civarında rallinin erken bir aşamasında, bu rakam 800.000 civarındaydı ve hodlerların para kazandığını gösteriyordu.

Eski hesapların daha düşük net değişimler görmesi, piyasadaki hodler hissiyatın güçlü olduğunu ve Bitcoin’in volatilitesinin fiyatı güneye doğru itme kabiliyetini azalttığını öne sürmeye devam ediyor. Ayrıca, piyasada bir fiyat düzeltmesi olması durumunda, kripto para biriminin geri dönme kapasitesine sahip olacağını da gösteriyor.

Kripto paranın fiyatı birkaç gün önce 55.000 $’ın altına düştüğünde, sadece geri dönüp 60.000 $’a yakın fiyat seviyesini geri kazanması, volatilitenin BTC piyasasına nasıl geri döndüğünü gösteriyor. BitPremier’e göre, volatilite ay başında önemli bir düşüş yaşarken, şimdi aynı oran %4,46 civarında bir kez daha tırmanıyor.

Üç hafta içinde ağda 100.000 $’dan fazla işlem içeren yaklaşık 23.478 işlem gerçekleşti. Bu önemli. Özellikle de 100.000 $’ın yıl sonu için güvenilir bir hedef olarak kalması gerekiyorsa, koinin en son ATH’sinin fiyat keşfini hızlandırmak için büyük hesapların hodling taahhüdüne güvenmesi gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir