Bu kadarına pes! Polis tekerlekli sandalyedeki adamı kurşuna dizdi!

Gün geçmiyor ki hepimizi şok edecek bir olaya şahit olmayalım. Artık duyanları şaşırtan yeni bir haber ABD‘den geldi. Bir ABD polis memuru, bir hırsızlık olayına müdahale ederken motorlu sandalyedeki bir adamı ölümcül formda vurduktan sonra misyondan alındı. Tucson polis memuru Ryan Remington, olay sırasında 61 yaşındaki Richard Lee Richards’a dokuz el ateş etti.

Arizona kentinin polis şefi Salı günü yaptığı açıklamada, olay sırasında memurun hareketlerinden “rahatsız” olduğunu söyledi. Bay Remington’ın avukatı müvekkilinin aksiyonlarını savundu. Kurşuna dizilerek öldürülen Richards mahallî bir marketten bir alet çantası çalmakla suçlanmıştı. Pazartesi yaşanan bu olayın manzaraları paylaşıldı.

Bu kadarına pes! Polis tekerlekli sandalyedeki adamı kurşuna dizdi!

Hem bir Walmart çalışanı hem de polis memuru Remington, tekerlekli sandalyedeki Bay Richards’ın olay sırasında bir bıçak savurduğunu, silahı teslim etme buyruklarına uymayı reddettiğini ve uzaklaşmaya çalıştığını bildirdi. Walmart çalışanına nazaran, Bay Richards, “Bıçağı bırakmamı istiyorsanız, beni vurmanız gerekecek” dedi.

Kameralardan gelen imgeler yayınlandı. Manzaralarda polis memuru Remington ve öbür bir memurun tekerlekli sandalyedeki Richards’ı yakındaki öteki bir mağazanın girişine kadar takip ettiğini ve kendisine “mağazaya girmemesi” talimatını verdiğini gösteriyor.

Bay Remington daha sonra silahıyla öne yanlışsız yığılan ve tekerlekli sandalyesinden düşen Bay Richards’a dokuz el ateş ediyor. 61 yaşındaki adam olay yerinde öldü.

Tucson polis şefi Chris Magnus Salı günü yaptığı açıklamada, “Bu olayda görülen ölümcül güç kullanımı, bakanlık siyasetinin açık bir ihlalidir. Güç kullanımımız ve eğitimimizin birçok tarafı ile direkt çelişmektedir.” sözlerine yer verdi. “Sonuç olarak, departman bugün erken saatlerde Memur Remington’ı misyondan almak için harekete geçti” diye ekledi. Tucson Belediye Lideri Regina Romero yaptığı açıklamada, Bay Remington’un aksiyonlarının “mantıksız ve savunulamaz” olduğunu söyledi. Olay şu anda Pima İlçe Savcılığı tarafından inceleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.