Call of Duty: Warzone’un Yeni Haritasında Soğutan Kusur

Activision’un fiyatsız battle royale oyunu Call of Duty: Warzone, sadece birkaç gün evvel büyük bir aktiflikle ikinci dönemi sonlandırmıştı. Aktiflik kapsamında sunulan modu muvaffakiyetle tamamlayanlar, ikinci dönemin bitişini gösteren sinematik görüntüyle karşılaşıyorlardı. Bu görüntüde oyuncuların uzunca bir müddettir birbiriyle kapıştığı Verdansk, nükleer bombayla yok ediliyordu.

Üçüncü dönemin başlamasıyla oyuncular, kendilerini tekrar Verdansk’ta buldular. Lakin bu kere tarih günümüz değil, 1984’dü. Geliştirici grup, elbette geçmişe dönülen haritayı yeniden geçmişe uygun bir halde yine tasarlamıştı. Ama her oyunda olduğu üzere ‘yeni bir şey = yeni bir kusur’ denklemi, Call of Duty: Warzone’un yeni haritasında da kendisini gösterdi.

Alttan alttan adam indirmece:

Oyunda birtakım oyuncular, 1984 yılında geçen Verdansk haritasının altına, haritanın inşa edildiği tabana inmenin bir yolunu buldu. Kusurdan faydalanarak buraya inmeyi başaran oyuncular, tıpkı bölgedeki öbür oyuncuları yer altından, ortada taban olmasına karşın rahatlıkla vurabiliyorlardı. Bu can sıkıcı durum, birçok platformda tekraren paylaşıldı.

Yapılan paylaşımlar, harita altına inme yanılgısının çoğunlukla havaalanı ve stadyum bölgesinden geldiğini gösterdi. Ama kimi oyuncular birebir yanılgıyı tren istasyonu, TV istasyonu ve kent merkezinde de görüntüledi. Geliştiricilerden şimdi hususla ilgili rastgele bir açıklama gelmedi. Lakin böylesine makûs bir yanılgının en yakın vakitte düzeltileceğine eminiz. Warzone takımı bugüne kadar oyuncuları şad etme konusunda epey düzgün bir iş çıkardı.

Yanılgının çıkışından birkaç gün evvel Raven Software kreatif yöneticisi Amos Hodge, oyundaki hilecilerin geliştirici gruba olan olumsuz tesirlerinden bahsetmişti. Hodge, “Kalbimizi bu içeriğe koyduk, 100 milyon oyuncumuz var, bir yıl oldu. Bu çok büyük bir evre ve şimdiye kadar yaptığımız en uygun işlerden biri. Hilecilerin gelip oyunu mahvetmesi bizi herkesten daha çok rahatsız ediyor” tabirlerini kullanarak her türlü hileciye de gözdağı vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir