Camille CT’leri, Güçlü Ve Zayıf İstikametleri, Tüm Yetenekleri

LoL’de oynaması çok eğlenceli şampiyonlar bulunuyor. Bu eğlenceli şampiyonların kimilerini oynamak ve üzerinde ustalaşmak çok kolayken kimilerini oynamak ve üzerinde ustalaşmak çok sıkıntı. Bu güç olan şampiyonlardan biri de Camille, üst koridor ezergeçeri. Oynaması eğlenceli olduğu kadar sıkıntı olan Camille’e dair her şeyi öğrenmek istiyorsanız gerçek yerdesiniz.

LoL üst koridor şampiyonu olan Camille’in ct’leri, güçlü istikametleri, zayıf istikametleri, yetenekleri ve oynanış tavsiyelerini sizler içi bu rehberde derledik. Doğal şampiyonun CT eşleşmeleri ve önerilen eşya/rün dizilimleri yamadan yamaya değişebilse de biz Webtekno okurlarına en yaygın olanlarını veriyoruz.

Camille’in tüm yetenekleri: Amaca ek büyü hasarı

Pasif – Değişken Savunma: Şampiyonlara yönelik olağan akınlar, kısa müddetliğine şampiyonun hasar çeşidine (atak gücü yahut yetenek gücü) karşı Camille’in azami canının yüzdelik bir kısmına denk bir kalkan sağlar.

Q – İmha Protokolü: Camille’in bir sonraki saldırısı ek hasar verir ve ek hareket suratı sağlar. Q, kısa bir müddet içinde tekrar kullanılabilir ve Camille iki saldırısı ortasında beklerse büyük oranda ek hasar verir.

W- Keskin Çelme: Camille kısa bir ortanın akabinde koni halindeki bir alana saldırarak hasar verir. Koninin dış yarısında kalan rakipler yavaşlar, fazladan hasar alır ve Camille’i düzgünleştirir.

E- Kanca Atışı: Camille kendini bir duvara gerçek çeker ve vardıktan sonra duvardan uzağa atılarak rakip şampiyonları havaya savurur.

R – Hextech Ültimatomu: Camille maksat şampiyona yanlışsız fırlayarak amacını muhakkak bir alana hapseder. Bu esnada olağan akınlarıyla gayeye ek büyü hasarı verir.

Geç oyunda parlayan Camille’in güçlü ve zayıf tarafları nelerdir?

Güçlü tarafları:

Camille, oyunun her kademesinde farklı ayrı güçlü tarafları olsa da bilhassa geç oyunda parlayan bir şampiyondur. Erken oyunda 1’e 1 potansiyeli çok fazla, orta oyunda ayrık ittirme gücüne sahip ve geç oyunda kadro savaşından istediği maksadı ayıklayabilme gücüne sahiptir. Erken oyunda ultisinin gaye alınamama özelliği sayesinde kolaylıkla kule altı yapabilir. Geç oyunda E ve W yeteneklerini kombolayarak istediği amaca ulaşabilir.

Zayıf tarafları

Bilhassa erken oyunda Camille’in ona taarruz gücü engelleyen kalkan veren pasifini dürterek tetiklemek onu çok yenik bir duruma düşürecektir. Pasif kalkanını aldıktan sonra gireceğiniz savaşta Camille’i bir baskınla tekleyebilirsiniz bile çünkü erken oyunda kırılgan bir karakter. Şayet Camille’e karşı oynuyorsanız E yeteneğinden kaçınmaya çalışın. E yeteneğini kaçıran bir Camille ölmeye mahkumdur.

Camille CT’leri:

  • Shen
  • Teemo
  • Jax

Koridor etabında ve uzayan oyunda Camille’i ct’leyen birçok şampiyon bulunuyor elbette lakin en düzgün formda Camille’e karşı koyabilenler Shen, Teemo ve Jax. Shen’in ona düz vuruş yapılmasını engelleyen kalkanı, Camille’in düz vuruş sayılan ve gerçek hasar vuran Q yeteneğini devre dışı bırakıyor. Bu yüzden koridor etabında çok uygun bir CT. Jax da Shen’e misal bir halde E yeteneği sayesinde Camille’in Q yeteneğini engelleyebiliyor ve gerçek hasarına kendi gerçek hasarı ile karşılık verebiliyor.

Shen’i grubunuzun tank gereksinimi olduğu durumlarda, Jax’ı ise dövüşçü ve ayrık ittirmeciye gereksinimi olduğu vakitlerde alabilirsiniz. Teemo da iddia edebileceğiniz üzere birebir sebeplerden dolayı Camille’i CT’liyor. Rakibini kör eden ve bunu yalnızca rakibine tıklayarak yapabilen teemo, Q yeteneği ile Camille’in gerçek hasar vurmasını engelliyor ve yetenek gücünden hasar vurduğu için Camille’in akın gücü kalkanı hiçbir işe yaramıyor.

Camille oynamak için ipuçları:

Camille ile erken oyunda birinci düzeylerde inançlı oynayın ve rakibinizle takas yapmaktan kaçının. 4 düzey olduktan sonra düşmanınızın açığını yakalayıp tüm yeteneklerinizle dalabilir ve tutuştur ile skor alabilirsiniz. Ultiniz erken dakikalarda kule altı yapmak için birebirdir çünkü gaye alınamaz oluyorsunuz. 2 kule vuruşu tankladıktan sonra ulti atarak kuleyi sıfırlayabiliyorsunuz.

Orta oyunda grup savaşı dönmüyorken yan koridorlara gidin ve ayrık ittirme yapın. 1’e 1’in hükümdarlarından biri olan Camille ile yan koridorda zorlanmazsınız. Ayrık ittirme yaparken E’nizi sakın boşa kullanmayın. Mümkün bir üstünüze çullanılması durumunda kolay kolay kaçabilirsiniz. Grup savaşlarında ise totemlere görünmeden kanatlardan ışınlanınız ile oyunlar yapabilirsiniz.

Geç oyunda ayrık ittirmeden sıyrılıp ekibinizle dolaşmalı ve kadro savaşlarında rakibin nişancısı yahut orta koridor büyüsünü teklemelisiniz. Ultinizi ve E yeteneğinizi çok dikkatli kullanmanız gerekiyor. Şayet heyecanlanıp elleriniz birbirine dolaşmazsa dakika 25’ten sonra Camille ile kaybetme ihtimaliniz çok azdır çünkü 4 saniyede bir atabildiğiniz bir yetenek (Q) 1500 gerçek hasar vurabiliyor.

Böylece LoL üst koridor şampiyonu Camille’in tüm yetenekleri, güçlü tarafları, zayıf istikametleri, CT’leri ve oynanış tekliflerini sıraladığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Fikirlerinizi ve tekliflerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir