CS:GO Oyuncu Topluluğunda En Fazla Hisseye Sahip Ülkeler

Counter Strike: Küresel Offensive ya da kısaca CS:GO, hiç elbet dünyanın en tanınan rekabetçi FPS oyunlarından biri pozisyonunda. Yaklaşık 11 yıllık bir oyun olmasına rağmen hem esaslı geçmişi hem de çabucak her oyuncunun kısa müddette adapte olabileceği kolay yapısıyla öne çıkan CS:GO, bugün bile milyonlarca faal oyuncusuyla varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Rastgele oyuncuların bir ortaya geldiği kadrolarda irtibat için ortak lisan olarak İngilizce kullanılsa da CS:GO’da çabucak her ulustan oyuncu bulunuyor. Pekala CS:GO topluluğunda en büyük hissenin hangi uluslara ilişkin olduğunu hiç düşündünüz mü? CS:GO ile ilgili istatistikler paylaşan Leetify isimli internet sitesi, CS:GO oyuncu tabanında en büyük hisseye sahip ulusları açıkladı.

Türk oyuncular, CS:GO topluluğunun yüzde 4,20’sini oluşturuyor

Leetify’nin açıklamış olduğu datalara nazaran CS:GO maçlarında sankinlikleriyle(!) dikkat çeken Rus oyuncular, yüzde 11,65 ile CS:GO oyuncu tabanının en büyük dilimini oluşturuyor. ABD, yüzde 10,66 ile Rusya’nın çabucak akabinde ikinci sırada yer alıyor. Polonyalı oyuncular ise yüzde 5,32 ile CS:GO topluluğunun en kalabalık üçüncü komünitisi pozisyonunda.

20 ülkenin bulunduğu listedeki iki Güney Amerika ülkesinden biri olan Brezilya, yüzde 4,87 ile en büyük dördüncü CS:GO topluluğuna sahip. Almanya yüzde 4,55; Türkiye ise yüzde 4,20 ile CO:GO topluluğunda en fazla oyuncuya sahip 5. ve 6. ülkeler pozisyonunda. Dünya sıralamasında 9. sırada yer alan Japonya, CS:GO topluluğunda en fazla hisseye sahip Asya ülkesi pozisyonunda bulunuyor.

CO:GO topluluğunda en fazla oyuncuya sahip olan ülkeler

  1. Rusya
  2. ABD
  3. Polonya
  4. Brezilya
  5. Almanya
  6. Türkiye
  7. Kanada
  8. Ukrayna
  9. Japonya
  10. Birleşik Krallık

Leetify, kelam konusu dataları kendi 7 milyon maç eşleştirme verisine dayandırdığını söz ediyor. Dolayısı ile oyunun geliştiricisi olan Valve’ın elindeki datalar ile Leetify’nin açıklamış olduğu bilgilerin farklı olma ihtimali bulunuyor lakin bu farkın en azından ülkelerin sıralamasını değiştirmeyecek kadar küçük olduğu düşünülüyor. Ayrıyeten üstteki görselde yer alan 20 ülkenin, tüm CS:GO oyuncu tabanının yüzde 70’ini oluşturduğunu da belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir