Dünyanın en iyi kameralı telefonu belli oldu!

OnePlus firması geçtiğimiz günlerde 23 Mart tarihinde etkinlik düzenleyeceklerini ve bu etkinlikte OnePlus 9 ailesini tanıtacağını açıklamıştı. Hasselblad ile işbirliği yapan OnePlus, bu sayede dünyanın en iyi fotoğraf çeken telefonunu üretecek gibi görünüyor. OnePlus 9 ile çekilen fotoğraflar bu iddiayı doğruluyor.

Firmanın CEO’su Pete Lau resmi Twitter hesabından OnePlus 9 ile çekilen fotoğraflar paylaştı. Bildiğiniz gibi artık telefonlarda ultra geniş açılı lens olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Ancak bu lens tüm telefonlarda oldukça kötü çalışıyor. Geniş açı yapacağım derken fotoğrafı bozan telefonlar artık tarih olacak.

Piyasadaki en iyi ultra geniş açılı mobil lens yüzde20 bozulma ile fotoğraf çekiyor. OnePlus’ta yer alan 50 MP çözünürlüğünde IMX766 sensör bu bozulmayı yüzde 1’e kadar düşürüyor. Ne demek istediğimizi Pete Lau’nun paylaştığı fotoğraftan daha net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Gücünü Snapdragon 888 yonga setinden ve 8 GB RAM’den alacak olan bu telefon, kamera tarafında gerçekten de rakipsiz olacak gibi görünüyor. Özellikle iPhone 12 Pro ailesi kamera açısından bu telefonun yanından bile geçemeyecek.

Türkiye pazarına resmi olarak girmeyen OnePlus firması bu modelini de maalesef ki ülkemizde satışa sunmayacak gibi görünüyor. Umarız Çinli firmalar gibi OnePlus da ülkemize uygun fiyat politikası ile en kısa sürede geriş yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.