Dying Light 2’de Araçlar ve Ateşli Silahlar Bulunmayacak

Dying Light 2’nin baş oyun dizayncısı Tymon Smektala’nın oyunculardan aldığı sorulardan birine verdiği cevapta Dying Light 2 konusunda ipuçları paylaştı. Öncelikle Dying Light 2’de otomobillerin ve ateşli silahların bulunmayacak olması nitekim hayli üzücü bulundu. Oyunda yer alacak tek ateşli silah “el imali av tüfeği”.

El imali av tüfeğinin de çok güçlü olmayacağı ve kısa müddette kırılacağı belirtildi. Tymon Smektala bu durumu şöyle özetliyor: “Medeniyet yok edildi, hayatta kalan beşerler profesyonel silah yapabilecek bilgi seviyesine sahip değiller”. Muhtemelen bozulan araçları tamir edecek mekanik ustası da dünyada yer almıyor. Ortada mühendis ya da teknisyen kalmamış.

Uzun parkurlar ve yakın dövüş düzeneği etkin ediliyor

Ateşli silahlar yoksa elimiz, kolumuz, yaylarımız ve tırt bir av tüfeğimiz var. Ancak ortalıkta üç kuruş mühendislikten anlayan birileri yok yani işte. Araç tamiri yapacak da kimse yok. Bu nedenle oyunda araç kullanabileceğimiz de bir ya da iki misyon var maalesef. Dying Light 2’de klasik Dying Light parkurları yer almaya devam edecek.

Oyunda çok katlı binalar ve gökdelen vazifeleri yer alacak. Smektala’nın açıklamalarına nazaran Dying Light 2 haritası neredeyse 7 kilometre kare büyüklüğünde. Her yere zıplayarak, kancalarla kayarak ya da koşarak gideceğiz. Bu ortada Smektala’ya nazaran araçlar Dying Light’ın dünyası ve tabiatını bozuyormuş. Yani baktığınızda Dying Light 2 biraz daha parkur oyunu üzere duruyor.

Siz Dying Light 2 konusunda yapılan bu duyuru konusunda ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir