Erdoğan’dan yeni artırım açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin küme toplantısında kimi açıklamalarda bulundu. Gündeme ait kimi hususlara değinen Erdoğan artırım açıklaması yaptı. Kelam konusu artırım açıklamasında Erdoğan hem belediyeleri hem de muhalefeti gaye aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi yeni iktisat modeli ile dünyanın en büyük 10 iktisadı ortasına sokma planlarının hala geçerli olduğundan kelam ederken vatandaşları ilgilendirecek kimi noktalara da değindi. Erdoğan, “Biz kaybederken kazananlar kimlerse, biz ağlarken gülenler kimlerse bu felaketin müsebbibi odur” tabirlerini kullandı.

Erdoğan’dan yeni artırım açıklaması!

Aralık ayının açıklanan enflasyon dataları 36,1 düzeyini gösteriyordu. Enflasyonla ilgili yaşananlar her şeyin fiyatına da yansıdı. Enflasyon karşısında yorumlarda bulunan Erdoğan, “Milletimizin hiçbir kısmını enflasyon karşısında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki Temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve kurallara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını tekrar değerlendireceğiz. Milletimizin haksız bir fiyat artışı yükünün altında kalmasının önüne geçeceğiz” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan özel okul fiyatlarındaki artırım oranlarına da değindi. Özel okul artırımlarında artışın tavan fiyatlarının yüzde 36 düzeyinde sınırlandığını belirtti. “Gıdadan kiralara, güçten ulaşıma her alanda önemli artışlarla karşı karşıya kalan gelişmiş ülkelerin kamuoyları sükunetle gelişmeleri takip ediyor. Bizde ise siyasal çıkar peşinde muhalefet ortalığı karıştırmak için çaba içerisinde.” sözleri kullanıldı. ” Türkiye enflasyonun da boynunu kırar, döviz kurunu da zapturapt altına alır, büyümesini de artırır. Gerekirse dünyaya da meydan okur ancak muhalefet problemini nasıl çözer işte onu bilmiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir