Ethereum, 3.470 Dolara Ulaşarak ATH’sini Tazeledi

Dün sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, dünyanın en çok kullanılan para ünitesi Ethereum‘un 3.000 doları aşarak ruhsal sonun üzerine çıktığından ve bunun Ethereum tarihinin en yüksek kıymeti (ATH) olduğundan bahsetmiştik. Kripto para ünitesinin bu düzeylerde düzeltmeye gidebileceği düşünülüyordu lakin böylesi bir şey olmadı. Yükselişini sürdüren Ethereum, 3.477 dolar düzeyinde süreç görerek ATH düzeyini bir gün içerisinde güncellemiş oldu.

CoinMarketCap isimli platformda yer alan bilgilere baktığımızda, Ethereum’un saat 14:52’deki fiyatının 3.470 dolar düzeylerinde süreç görmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu yükleliş, Ethereum’un bu yılın başından beri yüzde 350 civarında kıymetlendiği manasına geliyor. Bu vakit dönemini yıllık baza çıkardığımızda ise Ethereum’daki pahalanmanın yüzde 1700 civarında olduğunu söyleyebiliriz. Elbette kripto para piyasalarında boğa dönemi yaşanması ve Bitcoin’de de ATH düzeylerinin yenilenmesi, Ethereum’u direkt etkilemiş oldu.

Ethereum’un en yeni fiyat grafiği şöyle

Açık konuşmak gerekirse Ethereum’un değeri, yeni yeni anlaşılmaya başlamış durumda. Çünkü bu altcoin, kendi blockchain ağına sahip ve bu da Ethereum’un sayısız proje için kullanılabileceği manasına geliyor. Esasen piyasaya sürülen altcoinlerin çok büyük bir kısmının Ethereum ağına bağlı olmasının nedeni de tam olarak bu.

Kripto para piyasalarındaki toplam market hacmi, 2,3 trilyon dolara ulaşmak üzere. Bu hacmin en büyük kısmını 1 trilyon dolar aşan hacimle Bitcoin karşılarken, geriye kalan hacim kısmının en büyük kısmını Ethereum karşılıyor. Yeniden CoinMarketCap’te yer alan bilgilere baktığımızda, Ethereum’un market hacminin 402 milyar dolara merdiven dayadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu dudak uçuklatan meblağlar, giderek dijitalleşen dünyada orijinal bir tertip kurulduğunu ve bu nizamın içerisindeki takas aracının klasik paralar değil, Ethereum ve Bitcoin üzere kripto paralar olduğunun açık bir göstergesi.

Not: Bu içerik, yatırım tavsiyesi kapsamında bedellendirilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir