Ethereum, ATH Düzeyini Tazeledi: Ruhsal Hudut Kırıldı

Son yılların en çok konuşulan yatırım araçları haline gelen kripto paralar, büyük ölçekte yatırımcısını şad etmeye devam ediyor. Bilhassa de geçtiğimiz 6-7 aylık süreçte yaşanan yükseliş dönemi, çabucak her kripto para ünitesinin önemli oranlarda kıymetlenmesine yol açtı. Hatta kimi kripto para üniteleri ATH, yani tüm vakitlerin en yüksek bedelini tekraren yenileyerek, yatırımcının yüzünü güldürdü. İşte bu kripto para ünitelerinden bir tanesi de Ethereum oldu.

CoinMarketCap’te yer alan datalara nazaran 358 milyar dolarlık toplam hacme sahip olan Ethereum, dünyanın en çok kullanılan ikinci kripto para ünitesi. Geçtiğimiz yıl 200 dolar düzeylerinde olan Ethereum, şu sıralarsa ruhsal hudut olarak nitelendirilen 3.000 dolar düzeyini aşmış durumda. Yaşanan 10 katlık yükseliş, pek çok yatırımcının çok önemli oranda kâr etmesini sağlamış oldu.

Ethereum’un bir yıllık fiyat grafiği şöyle

Yeniden CoinMarketCap aracılığıyla yaptığımız son denetimlerde, dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesinin saat 09:22 prestijiyle 3.095 dolar düzeylerinde olduğunu görüyoruz. Alım satım süreçleri sırasında görülen en yüksek bedelse 3.107 dolar olarak kayıtlara geçmiş durumda. Kripto para ünitelerinin spekülatif varlıklar olduğunu kabul edersek, teknik tahlilin de ATH düzeyindeki bir kripto para ünitesi için sağlıklı olmayabileceğini, Ethereum’daki yükselişin devam edip etmeyeceğinin beklenerek anlaşılabileceğini söylemek gerekiyor.

Blockchain zincirleri üzerine kurulan Ethereum, aslında Bitcoin’e kıyasla çok daha fazla avantaja sahip olan bir kripto para ünitesi. Bu bağlamda “akıllı kontrat” denen dijital onaylama sistemlerine sahip olan Ethereum, böylece dijital bir ortamdaki pek çok gerçek sürecin yapılabilmesini sağlıyor. Yapısı mucibince pek çok farklı altcoini de bünyesinde barındıran Ethereum, gelecekte bir gün, internet dünyasının genel geçer para ünitesi olabilir üzere görünüyor.

Bu ortada, Webtekno’nun birkaç ay evvel satın aldığı 1 milyon TL‘lik Bitcoin konusunda yeni gelişmeler var. Hususla ilgili yeni bir görüntü hazırlayan YouTube grubumuz, 1,2 milyon TL’yi aşarak 200 bin TL’den fazla kar ettiren Bitcoin’i bozara, ortalarında Ethereum‘un da olduğu birtakım altcoinlere yeni yatırımlar yaptılar. Son görüntümüzü şimdi izlememiş olanları çabucak aşağıya bıraktığımız görüntü ile baş başa bırakıyoruz.

Bu içerik yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir