Ethereum, Tarihinin En Yüksek Pahasını Yine Güncelledi

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan kripto para ünitelerinden Ethereum (ETH), bu haftanın da en çok konuşulanları ortasında olacak üzere görünüyor. Çünkü dünyanın en büyük hacme sahip ikinci kripto para ünitesi, son 24 saatte yüzde 7 civarında kıymet kazanarak, 4.165 dolar düzeyinde süreç gördü. Saat 12:49 prestijiyle 4.105 dolar düzeyinde süreç gören Ethereum’un market hacmi ise 475 milyar dolar düzeyine ulaşmış durumda.

Ethereum’un bu kadar yükselmesinin temel nedeni, kripto para piyasalarının bir müddettir içerisinde olduğu boğa, yani yükseliş dönemi. Fakat hem Bitcoin hem de başka kripto para ünitelerini bu kadar yükselten tek şey boğa dönemi değil. Giderek dijitalleşen dünyada kendilerini kabul ettirmeye başlayan kripto paralar, artık hayatımızın bir gerçeği haline gelmiş durumdalar. Yatırımcılar ise koronavirüs pandemisinden sonra denetim altına alınması zorlaşan enflasyondan korunmak için paralarını kripto paralara yatırmaya başladılar. Bugün piyasalarda süreç görmekte olan toplam kripto para hacmi, 2,4 trilyon doları aşmış durumda.

Ethereum’un fiyat grafiği şu formda

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Ethereum’un ATH, yani tüm vakitlerin en yüksek pahasına ulaştığından bahsetmiştik. O haberimizde, Ethereum’un 3.470 dolara ulaştığından ve 1 yılda yüzde 1700 kıymetlendiğini konuşmuştuk. Bugünse o fiyatın daha da üzerine çıkmış olan bir yatırım aracı ile karşı karşıyayız. Fakat bu yükselişin bir de düzeltmesinin olacağını, yani bu yükselişin bir yerde sona erip, düşüş trendinin başlayacağını unutmamak gerekiyor.

Kimi kripto para yatırımcılarının yüzü gülüyor olsa da piyasaya genel olarak baktığımızda, Bitcoin‘de yaşanan dalgalanmanın öbür altcoinleri derinden etkilediğini görüyoruz. Bu bağlamda piyasanın en büyük yapıcısı olan Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0.48 paha kazandı. Haftalık bazda ise yüzde 0.70 oranında düşen kripto para ünitesi, yaptığı hareketlerle Ethereum’dan tutun en hacimsiz kripto para ünitesine kadar hepsini direkt sallıyor.

Bu içerik yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir