Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta Kaldığı Adresler Bulundu

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası vurgununu gerçekleştiren Faruk Fatih Özer’in aranması konusunda epeyce değerli bir gelişme yaşandı. Özer, THODEX’in faaliyetlerinin durdurulduğunu açıkladıktan sonra elde ettiği parayla yurt dışına kaçmıştı. Daha sonra Arnavutluk’a kaçtığı öğrenilen Özer’in artık de kaldığı adresler ortaya çıktı.

TRT Haber’den gelen habere nazaran Faruk Fatih Özer, Arnavutluk’un başşehri Tiran’da 4 farklı noktada konakladı. Birinci olarak bir otelde konaklayan Özer, ayırttığı günleri bitmeden otelden kaçtı. Arama çalışmalarına dair haberlerin yayılması ve Interpol’ün devreye girmesiyle birlikte ayrıldığı yerden sürücüsünün meskenine geçen dolandırıcı, burada da inançta hissedemeyince adres değişikliklerine devam etti.

Sonunda kentten kaçtı

Kaldığı otelden kaçıp onu havalimanından alan sürücünün meskeninde kalmaya başlayan Özer’in yeri, kullandığı irtibat uygulaması yüzünden deşifre oldu. Daha sonra Myslym Shyri bölgesine geçen şahıs, Türk polisinin operasyonu büyütmesiyle birlikte 21 Dhjetori isimli adrese geçti. Burada da tutunamayacağını anlayan THODEX dolandırıcısı, kendini Tiran kentinin dışına attı.

Kripto varlığını ‘soğuk cüzdanla’ taşıyor olabilir

Faruk Fatih Özer’in hâlâ Arnavutluk sonları içerisinde olduğu ve 108 milyon dolarlık kripto varlığını internet teması gerektirmeyen ‘soğuk cüzdan’ ile taşıdığı söyleniyor. Kripto paralarını nakite dönüştürmek için mafyayla iş birliğinde olduğu da Özer’le ilgili ortaya atılan tezler ortasında. Dolandırıcıyı yakalamaya yönelik çalışmalar ülkede tüm süratiyle devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir