Fenerbahçe’nin yeni teknik yöneticisi aşikâr oldu

Fenerbahçe dönemin geri kalanı için yeni teknik yöneticisini belirledi. Kadronun başına teknik yönetici olarak İsmail Kartal getirildi. Süreksiz teknik yöneticinin akabinde yeni teknik yönetici açıklaması bugün yapıldı.

Yapılan açıklamada, “İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin kendisine gereksinimi olduğu her anda kayıtsız ve kuralsız misyona hazır olduğunu söz etmiş, kulübümüz dönemin geri kalan devri için İsmail Kartal ile mutabakat sağlamıştır” tabirleri kullanıldı.

Fenerbahçe’nin yeni teknik yöneticisi muhakkak oldu

Açıklamada “Öncelikli tercihimiz, önümüzdeki dönem ekibimizi çalıştıracak teknik yöneticimizin, 2021-2022 döneminin geri kalan kısmında da A grubumuzun başında yer almasıydı. İstişare süreçlerimiz devam ederken teknik yönetici adaylarımız, dönem ortasında misyona başlamak yerine, yeni dönem prestijiyle başlamayı tercih ettiklerini bildirmişlerdir. 2022-2023 döneminde ekibimizin teknik yöneticisi olarak belirleyeceğimiz ismin; 2021-2022 döneminin kalan kısmı de dahil olmak üzere tüm dikkati ve çalışmalarını, yeni dönem takım yapılanmamıza, uzun vadeli oluşturulacak futbol sistemimize, A takım-altyapı uyumuna tam konsantrasyon ile ağırlaşması hedeflenmektedir. Bu mevzudaki açıklamalar da önümüzdeki periyotta yapılacaktır.”

“İçerisinde bulunduğumuz dönemde Muhteşem Lig, Türkiye Kupası, UEFA Avrupa Konferans Ligi olmak üzere 3 kulvarda da amaçları yolunda gayretine devam eden futbol A kadromuz için yarım dönemlik bir planlama yapılmıştır. Bu geçiş periyodunda topluluğumuzun değerli kıymetlerinden biri olan, kulübümüze hem futbolcu hem de teknik yönetici olarak hizmet etmiş İsmail Kartal ile temasa geçilmiştir. 2014-2015 döneminde da futbol grubumuzu yönetmiş olan İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin kendisine muhtaçlığı olduğu her anda kayıtsız ve kuralsız misyona hazır olduğunu söz etmiş, kulübümüz dönemin geri kalan periyodu için İsmail Kartal ile muahede sağlamıştır.”

“Söz konusu Fenerbahçe olduğunda her vakit ve her koşulda misyona hazır olduğunu vurgulayan, Fenerbahçe ismine sorumluluk aldığı her an, hatta ekibimizin canına kast edildiği en güç devirde dahi Fenerbahçe aidiyeti ile yapabileceğinin en düzgününü ortaya koyan, Fenerbahçe’mizin değerli bir kıymeti olan İsmail Kartal hocamıza, özverili yaklaşımı için teşekkürlerimizi tabir ediyoruz. Hocamızın sorumluluk şuuru ile üstlendiği bu misyonunda idaremiz, futbolcularımız ve topluluğumuzla birbirimize dayanak olarak, bir aile şuuruyla hareket edeceğimizi vurguluyor, taraftarlarımızın her vakit olduğu üzere grubumuzun ve kulübümüzün yanında olacağına inanıyoruz.” tabirleri yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir