GetContact’ın Türkiye’deki Erişim Yasağı Kaldırıldı

Günümüzden yaklaşık 3 yıl kadar evvel GetContact, ferdî dataların saklılığı konusunda en değerli gündem unsurlarından biri haline gelmişti. Rastgele birinin numaranızı rehberine hangi isimle kaydettiğini görmenizi sağlayan uygulama, günler süren tartışmaların akabinde hem App Store hem de Play Store’dan kaldırılmıştı.

Anlaşılan o ki GetContact ile ilgili soru işaretleri, uygulamanın Apple ve Google tarafından banlanmasından 3 yıl sonra nihayet giderilmiş durumda. Teknasyon ortak kurucusu Mustafa Vardalı, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile GetContact’ın erişim yasağının mahkeme tarafından kaldırıldığını, kısa mühlet içinde uygulamanın tekrar hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

GetContact kısa mühlet içinde tekrar Türkiye’de hizmet verecek

“Harika haber az evvel geldi. Getcontact için uygulanan erişim yasağı kararı, tam 3 yıl 3 ay sonunda ilgili mahkeme tarafından kaldırıldı” diyen Mustafa Vardalı açıklamalarına şu halde devam etti:

“Gerçekten çok uğraştık… Bir kaç teknik geliştirme sonrasında Türkiye’de hizmet vermeye tekrar başlayacağız. Bu süreçte KVKK ve BTK başta olmak üzere… bizi dinleyen, muhatap alan ve bize inanan tüm kamu kurumlarına sonsuz teşekkür ederiz. Getcontact kusursuz bir seyahat. Bu gelişme ile birlikte seyahatimiz çok öteki bir boyuta daha taşınıyor olacak. Güzel olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir