Google Birebir Lisandan Tabip ve Hastaları Buluşturacak

Canlıların sıhhatine yönelik hassaslıklar, bilhassa pandemi periyodundan sonra daha da artmış durumda. Haliyle bu doğrultuda, sıhhat hizmetleri de geliştiriliyor. Dünyanın birçok yerinde hala sıhhat hizmetlerine erişemeyen beşerler bulunuyor. Bu bazen sıhhat hizmetlerinin yoksunluğundan kaynaklanırken, bazen ise mevcut olsa dahi insanların bilhassa yabancı ülkelerde kendi lisanlarını konuşabilen hekimlere ulaşamayışından kaynaklanıyor.

Sıhhat hizmetleri gün geçtikçe ve teknoloji geliştikçe elbette daha da erişilebilir hale getiriliyor. Bunun yanı sıra, mevcut bulunan sıhhat hizmetlerine erişimin pratikliği de bir epey kıymet taşıyor. Google son yıllarda sıhhat hizmetleri alanında değerli çalışmalara imza atıyor. Son olarak Google, ABD’de yaşayan yabancı lisan konuşan vatandaşların sıhhat hizmetlerine ve hekimlere kolay ulaşabilmesi için bir yenilik sağladı.

Herkes kendi lisanında konuşan tabibi bulabilecek

Birçok ülkeden ve lisandan insanları barındıran Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’de, İngilizce dışında lisanlar konuşan beşerler sıhhat hizmetlerinden faydalanmakta zorluk çekebiliyorlar. Google bu sebeple, insanların kendi lisanlarında konuşan hekimleri bulabildiği bir yenilik getirdi. Buna nazaran, tabipler ofislerinde hangi lisanların konuşulduğunu Google Arama’da listeleyebilecekler.

Kullanıcılar, gerçekleştirilen bu yenilikle sıhhat sigortalarını kabul eden hekimleri da bulabilecekler. Güncellemeyle birlikte kullanıcılar; hastaların randevu alabilecekleri sitelere kontaklar ekleme, bir ofisin tedavi şartlarının listelenmesi, tekerli sandalye erişiminin olup olmadığı üzere seçeneklerin bilgisine ulaşabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir