Güneş Gücüyle Çalışan Kulaklık Tanıtıldı

Teknoloji takipçilerini heyecanlandıracak yeni bir gelişme yaşandı. Elektronik aygıtlar her ne kadar gelişmeye ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor olsa da ‘şarj problemi’ hala yaygın olarak çözülebilmiş değil. Son yıllarda geliştirilen kablosuz şarj teknolojisiyle birlikte bu alanda yenilikçi adımlar atılmıştı. Lakin artık cinsinin birinci örneği olan bir kulaklık tanıtıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) kurulan Blue Tiger isimli kulaklık ve başlık üreticisi, güneş gücüyle şarj olan bir kulaklık geliştirdiğini duyurdu. Açık ve kapalı alanda daima olarak şarjı olacak biçimde tasarlanan kulaklığın %97 oranında gürültü-engelleme özelliği bulunuyor. Gelin, Solare olarak isimlendirilen kulaklığın öbür özelliklerine bir göz atalım…

Solare’in özellikleri:

Yaklaşık 100 metrelik bir uzaklığa kadar ilişkiyi koruyabilen Solare, -40 ve 50 derece sıcaklık düzeyleri ortasında çalışabiliyor. Bluetooth 5.1 ile kullanılan kulaklık, üstte da belirttiğimiz üzere %97 oranında gürültü-engelleme özelliğine sahip. Google Assistant ve Siri ile uyumlu olan Solare’in tıpkı vakitte MIL-STD-80 olarak bilinen askeri standartta üretildiği belirtiliyor.

CES 2022 fuarında da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran kulaklık, ‘sürdürülebilir güçle çalışan askeri düzeyde bir ürün’ olarak nitelendirildi. Solare’in piyasa fiyatının hangi aralıkta olacağına dair rastgele bir bilgi paylaşılmasa da 2022 yılının ilkbahar aylarında kullanıcılara sunulması bekleniyor. Sizin bu kulaklık hakkındaki kanılarınız neler? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir