Hideo Kojima’dan Oyuncuları Coşturan Açıklama

Tüm oyun dünyasının takdir ettiği beyinlerden birisi olan Hideo Kojima, son olarak Death Stranding oyunuyla karşımıza çıkmıştı. Harika kıssasına karşın bu kıssayı sunma formuyla kimi oyuncular tarafından eleştirilen Kojima, yakın vakitte katıldığı bir podcastte oyuncuların dikkatini üstüne çeken açıklamalarda bulundu.

Hideo Kojima’nın bir sonraki büyük oyunu üzerinde çalıştığı argümanları son vakitlerde ortada dolaşırken Kojima, bu savları daha da alevlendirecek bir açıklamada bulundu. NHK Radio’nun Wonderful World of Game Music podcastine katılan Kojima, şu anda üzerinde çalıştığı ‘projelerden’ birinin “Herkesin oynamak isteyeceği büyük bir AAA (dev prodüksiyonlu) oyun” olduğunu açıkladı.

Oyun hakkında bilgi paylaşmadan bombayı attı ve gitti

Kojima, üzerinde çalıştığı yeni büyük projesi hakkında bundan öbür ayrıntı paylaşmazken oyunun ne olabileceği hakkında kimi savlar halihazırda sirkülasyonda bulunuyor. Buna nazaran Kojima’nın stüdyosu Kojima Productions’ın yeni üretimi, Microsoft’un yayımcısı olacağı bir oyun olacak. Lakin bu bahiste şimdi bir resmi açıklama ya da ufak da olsa bir ipucu bulunmuyor.

Öte yandan Kojima, podcast’te oyuncuları sırf AAA oyun açıklamasıyla heyecanlandırmadı. Kojima, bir açık dünya ya da shooter oyunu olmayan ufak bir proje de yapmak istediğini açıkladı. Ayrıyeten yakın vakitte Los Angeles’ta faaliyet göstermeye başlayan Kojima Productions stüdyosunun da piyes, sinema ve anime üzerinde çalıştığını açıkladı. Son olarak oyun geliştirdikleri stüdyoya pandemi kaidelerinden ötürü yeni çalışan almakta zahmet çektiklerini, şu anda çalışan sayısının kâfi olmadığını da ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir