Instagram Dikey Kaydırma Özelliğini Türkiye’de Test Ediyor

Dünyanın en büyük toplumsal ağlarından bir tanesi olan Instagram, üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği Türkiye’deki kullanıcılar aracılığıyla test etmeyi başladı. Bu özellik aslında Instagram’ın TikTok‘a benzeme uğraşlarından bir tanesi. O denli ki bu özellik sayesinde kıssalar, dikey tarafta kaydırılarak atlanabilecek. Instagram’ın yeni özelliği, kullanıcılara alıştığımızdan farklı bir tecrübe sunacak üzere görünüyor.

Instagram kullanıcıları bilirler; kıssalara girip dikey düzemler kaydırma yapılırsa, ya kıssa yanıtlanır ya da öykü sayfasından çıkılır. Türkiye’de test edilmeye başlayan yeni özellik, bu durumu değiştiriyor. Kullanıcılar artık, dikey taraflı kaydırma yaptıklarında öteki bir kullanıcının öyküsünü izleyebilecekler. Öykülerin yanıtlanmasına imkan tanıyan kısımsa ekranın altına gömülü olarak kalacak.

Instagram’ın Türkiye’de test ettiği yeni özellik işte bu türlü görünecek

Edinilen bilgilere nazaran Instagram’ın Türkiye’de test ettiği özellik, Brezilya’da da çok küçük bir kullanıcı bölümü ile test ediliyor. Bu da Instagram’ın TikTok gibisi dikey kaydırma özelliğinin yakın bir gelecekte daha fazla ülkede evvel test edileceğini, sonra da kullanıma sunulacağını düşündürüyor. Lakin Instagram, mevzuyla ilgili rastgele bir açıklamada bulunmadı. Yani bu özelliğin tüm kullanıcılara ne vakit ulaşacağı şimdi bilinmiyor.

Instagram geliştiricileri, son periyotlarda oldukça hummalı bir çalışma yürütüyor. Bir yandan kıssaların beğenilmesini sağlayan bir özelliğini test etmeye başlatan platform, öbür yandan profil sayfasındaki gönderilerin yerini değiştirme, durum ayarlama ve akış sayfasında gösterilecek paylaşımların sıralamasını belirleme üzere özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şayet Instagram’a gelecek yeni özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgi sahbi olmak isterseniz, sizleri buradaki içeriğimize bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir