Instagram, Reels Görüntüleri Ortasında Reklam Gösterecek

Dünyanın en büyük toplumsal medya şirketi Facebook, sahip olduğu kendi platformu ile Instagram’da kimi yeni özellikleri test etmeye başlayacağını duyurdu. Bu bağlamda Instagram’ın yeni özelliklerinden olan Reels’te kullanıcıların daha evvelden de bildikleri reklamları test etmeye başlayacak olan şirket, Facebook’ta ise yepisyeni bir reklam tekniğini test etmeye başlayacak. Haydi daima birlikte, bu reklamlara yakından bakalım.

Instagram’ın Reels görüntülerde reklam göstermeye başlayacak oluşu, asında vakit sorunundan öte değildi. Çünkü şirket, kıssalar ve gönderdiler ortasında da esasen reklam gösterimleri yapıyordu. Mevzuyla ilgili yapılan açıklamalara nazaran kullanıcılar, Instagram Reels’te 30 saniyeye ulaşan reklam görüntüleriyle karşılaşabilecekler. Kullanıcılar, gördükleri bu reklamlara yorum yapabilecek, beğenebilecek ve hatta kaydedip, kendi hesaplarında paylaşabilecekler.

Facebook’ta test edilecek reklamlar, paylaşımların içinde olacak

Facebook’un yaptığı açıklamalara nazaran Facebook’ta gösterilecek reklamlar ise “sticker” olarak isimlendirilecek. Kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek olan bu reklam tipi, bir gönderinin ya da bir öykünün içerisine eklenmiş olacak. Gönderi içinde sticker gibisi ufak bir manzara görecek kullanıcı, bu gönderiye girip satın alma süreci gerçekleştirdiğinde de gönderi sahibine küçük bir kurul kazandırmış olacak.

Bahisle ilgili yapılan açıklamalarda, şirketin yeni reklam özelliklerinin ne vakit kullanıma sunulacağı açıklanmadı. Lakin Reels görüntülerine eklenecek reklamlar, önümüzdeki günlerde Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avustralya’daki kullanıcılarla test edilmeye başlayacak. Facebook’a gelecek sticker reklamlar ise birkaç hafta içerisinde birtakım kullanıcılarla test edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir