iPhone 12 Pro Max Kutusundan Fayans Çıktı

Düşünün ki kendinize bir dünya para verip yeni bir telefon aldınız. Heyecanla kutunun elinize ulaşacağı günü bekliyorsunuz. O gün gelip çattığında kutuyu açtığınızda bir de ne göresiniz? Telefon yerine kutunun içinden çerçöp çıkmış. Bu cins olaylar bildiğiniz üzere sık sık yaşanıyor ve kutulardan aklınıza gelebilecek her tipten garip eşyalar çıkabiliyor.

Misal bir olay da İngiltere’de yaşandı. iPhone 12 Pro Max satın alan bir müşterinin eline ulaşan kutudan kırık fayans kesimleri çıktı. Üstelik bu müşteri satın alma sürecini dolandırıcı sayılabilecek garip yerlerden değil, İngiltere’nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Virgin Media’dan satın almıştı.

Kargo şirketi ambalajın kapalı olduğunu doğruladı:

Kutudan çıkan kırık fayans kesimlerini görür görmez müşteri temsilcileri ile irtibata geçen Olivia Parkinson, bir de üzerine Virgin Media’yı dolandırmaya çalışmakla, palavra söylemekle suçlandı. Kargo şirketinin ambalajın kapalı olarak teslim edildiğini doğrulaması üzerine Virgin Media, Parkinson’ın aldatıcı bilgi verdiğini söz etti.

Durumun akabinde olayı Twitter’a taşıyan Parkinson, mağduriyetinin giderilmesini talep etti. Yürütülen soruşturma sonrası Virgin Media sözcüleri tarafından yapılan açıklama ile Parkinson’un haklı olduğu açıklandı. Tam olarak nasıl gerçekleştiği bilinmese de iddialar kutunun kargo şirketine ulaştığında kapalı orjinal kutusunda olduğu fakat oraya ulaşana kadar bir noktada kutudaki iPhone 12 Pro Max’in kırık fayanslarla değiştirildiği tarafında.

Yaşanan durum sonrası Parkinson’un yaptığı ödemenin geri iade edileceği açıklandı ve ödenmemiş bakiyesi de silindi. Bunlara karşın Parkinson, bilhassa başlangıçta karşılaştığı ithamlar nedeniyle Virgin Media hizmetlerini kullanmayı bıraktığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir