İsmi Kovid olduğu için dışlanan adam isyan etti

Herkeste olan bir isme sahip olmak günlük hayatımızda çok fazla baş karışıklığı yaratabilse de, ismi Kovid olan adam hepimizden daha düşünceli günler geçiriyor. Hindistan’da yaşayan adam ismi yüzünden dışlanıyor.

İsmi Kovid olduğu için dışlanan adam isyan etti

Bir seyahat planlama sitesi Holidify’ın kurucu ortağı Kovid Kapoor, Twitter’dan bir sorumluluk reddi beyanı yayınladı: “Benim adım Kovid ve ben bir virüs değilim.”

Kısa müddet sonra tweeti büyük ilgi topladı. Bengaluru’da yaşayan 31 yaşındaki işadamı, pandemi sırasında seyahat temali bir işletmeyi direktörün “mutlak bir kabus” olduğunu lakin mizah anlayışının ruh halinin hafif kalmasına yardımcı olduğunu itiraf etti. “Şirketimizi yönetmek için çok gerilim yaşadık”

Kelam konusu iş adamı Gmail’de bile ismi yüzünden sorunlar yaşamış. Genç adamın yaşadığı talihsizlik akıllara Corona isimli birayı da getirdi. Pandemiden sonra bu biraya soğuk bakan beşerler ortaya çıkmıştı.

İsmiyle ilgili yaşadığı sorunları espriyle geçiştirmeye çalışan adam “Yine de bazen, hiç sohbet havamda olmadığımda – kahve alırken, masa rezervasyonu yaparken alternatif bir isim – Kabir Kapoor – kullanıyorum, böylelikle ismim hakkında konuşma talihim olmuyor ” diye itiraf etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir