İşte Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışı’nın Sonuçları

Facebook’un son birkaç yıldır düzenlediği “Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışması” isimli aktifliğinin sonuçlarını açıkladı. Fotoğraf Tertipleri Derneği ile yapılan bir iş birliği kapsamında gerçekleştirilen aktiflik, Türkiye’nin her yerinden profesyonel fotoğrafçıları bir ortaya getirerek, Anadolu’nun en düzgün “mevsim” fotoğraflarının belirlenmesini sağlıyor. İşte bugün yapılan açıklamalar, yarışın bu yılki etabının en düzgünlerini gözler önüne seriyor.

Düzenlenen yarış, maddi manada büyük getirilere sahip olmasa da manevi manada ülkemizdeki fotoğrafçıları şad edecek çeşitten. Çünkü bu yarış sonunda birinci olan fotoğraflar, 3 milyondan fazla takipçisi olan Facebook Türkiye’nin resmi Facebook hesabında kapak fotoğrafı olarak kullanılmaya başlıyor. Böylece muvaffakiyet elde eden fotoğrafçılar, yaptıkları çekimleri çok büyük bir topluluğun beğenisine sunmuş oluyorlar.

İşte 2021 yılı Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışı’nın en uygunları

Anadolu’nun farklı yerlerinde çekilen manzaralar, bölümün tecrübe isimlerinin oluşturduğu bir heyet tarafından oylanıyor. İmajlara profesyonel manada yaklaşan heyet üyeleri, verdikleri oylarla da o yılın en âlâ Anadolu fotoğraflarını belirlemiş oluyorlar. Fakat bu bağlamda her mevsim için sadece bir adet fotoğrafın en güzel olarak seçildiğini söylemek gerekiyor.

Fotoğrafçılık yarışının heyet üyelerine baktığımızda, Savaş Fotoğrafçısı Coşkun Aral, fotoğrafçı Tanın Helvacı, fotoğraf editörü Murat Gür, Prof. Dr. Ozan Bilgiseren ve küratör Merih Akoğul üzere çok değerli isimlerin varlığını görüyoruz. İşte bu isimler, üstte görmekte olduğunuz seçilmiş fotoğraflar ile çabucak aşağıya bıraktığımız öteki fotoğrafları, yılın en güzelleri olarak seçtiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir