İşte Haftanın En Kıymetli Gelişmeleri

Daima değişip gelişen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri ayrıntılı bir formda sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Geride bıraktığımız haftada da teknoloji dünyasında epey değerli gelişmeler yaşandı.

Biz de bu içeriğimizde hem teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmelerini hem de teknolojiyle ilgili dikkat cazibeli içerikleri sizler için bir ortaya getirdik. Gelin, tüm bu haberlere daha yakından göz atalım.

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmeleri

Apple, Bir An Evvel Yüklenmesini Tavsiye Ettiği iOS 14.5.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple, geçen hafta kullanıma açtığı iOS 14.5 güncellemesindeki kimi yanlışları test ettikten sonra yeni bir güncellemeyle bu kusurları düzeltti. Şirket, değerli güvenlik geliştirmelerinin yapıldığı bu güncellemenin bir an evvel yüklenmesini kullanıcılara tavsiye etti.

İlgili habere ulaşmak için buradaki kontağa tıklayabilirsiniz.

Marvel, Yeni Sinemalarının Vizyon Tarihlerini Tüyleri Diken Diken Yapan Bir Görüntü ile Açıkladı

Marvel, oluşturduğu sinematik kainatın bir sonraki kademesinde karşımıza çıkacak 4. kademe sinemalarının vizyon tarihlerini, görkemli bir görüntü ile açıkladı. Görünüşe nazaran stüdyo, 2023’e kadar olan planlarını tamamlamış durumda.

İlgili habere ulaşmak için buradaki irtibata tıklayabilirsiniz.

NASA’nın Kıyamet Günü Simülasyonunda Varsayımsal Bir Asteroit, Türkiye’yi ve Avrupa’yı Yıkıp Geçti

NASA ve ESA’ya bağlı olarak çalışmalarını sürdüren bir küme uzman, NASA’nın “kıyamet günü” simülasyonunda Dünya’ya çarpması olası muhtemel bir asteroidin tespit edilmesi durumunda neler yapabileceğimizi gözler önüne serdi. Bilim beşerlerine nazaran şimdi elimizde bir göktaşının Dünya’ya çarpmasını engelleyebilecek bir teknoloji bulunmazken, varsayımsal asteroid ise Türkiye ve Avrupa’yı yıkıp geçti.

İlgili habere ulaşmak için buradaki temasa tıklayabilirsiniz.

Valve, CS:GO’ya Birçok Yenilik Getirdiği Güncellemesini Yayınladı

Valve, Counter-Strike: Küresel Offensive için yeni bir güncelleme yayınladı. “Kırık Diş Operasyonu”nu sona erdiren bu güncelleme, oyuna çok sayıda yenilik getiriyor. Dizayndan güvenlik ve yazılıma kadar birçok yeniliğin bulunduğu güncelleme, birebir vakitte ‘Yılan Isırığı’ isimli yeni kasayı da oyuna ekledi.

İlgili habere ulaşmak için buradaki temasa tıklayabilirsiniz.

iPhone 13’ün Dizaynının Nasıl Olacağını Gösteren Maket Ortaya Çıktı [Video]

Unbox Therapy’ isimli YouTube kanalının sahibi Lewis Hilsenteger, iPhone 13 Pro Max’ın maketini elde etmeyi başardı. Önümüzdeki sonbaharda tanıtılması beklenen telefon maketinde göze çarpan iki büyük gelişme oldu: Çentik tasarımı ve art kamera sensör büyüklükleri.

İlgili habere ulaşmak için buradaki ilişkiye tıklayabilirsiniz.

IBM, Bir Telefonun 4 Gün Kullanılmasını Sağlayacak Dünyanın Birinci 2 nm Çipini Duyurdu

IBM, telefonların çok daha uzun mühlet çalışmasını sağlayacak yeni çipini duyurdu. ‘Enerji cimrisi’ olarak tanımlanan 2 nanometrelik çip sayesinde telefonlar, tek şarjla yaklaşık 4 gün kullanılabilecek.

İlgili habere ulaşmak için buradaki ilişkiye tıklayabilirsiniz.

Apple’ın Nintendo Switch Gibisi Taşınabilir Oyun Konsolu Geliştirdiği Tez Edildi

Giriştiği farklı alanlarla kitleleri şaşırtmayı başaran Apple, bu sefer de bir oyun konsolu argümanıyla gündeme geldi. Koreli bir internet sitesinin savlarına nazaran Apple, Nintendo Switch gibisi bir hibrit konsol üzerinde çalışıyor. Yeniden argümana nazaran şirket, grafik performansını geliştirecek yeni bir yonga seti de geliştiriyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki kontağa tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir