Kripto para yatırımcıları şokta! DOGE adeta eriyip bitti!

Kripto para piyasası kanlı gecelerinden birini daha yaşıyor. Son birkaç gündür kimi kripto paralarda yatay kimilerinde ise üst istikametli hareketlenmeler mevcuttu. Bilhassa son 1 haftada ETH ve DOGE üzere kripto paralar bedelini neredeyse ikiye katlamıştı.

Hatta bu sabah ETH kıymetli bir direnç noktasını geçerek 4150 dolara kadar yükselmişti.

Ama bilinmeyen bir sebepten dolayı bu gece 23:30 sıralarında tüm kripto paralarda süratli bir düşüş gerçekleşti. Bu düşüş sonrasında bilhassa ülkemizde tanınan olan DOGE, XRP, DOT, ADA üzere kripto paralarda büyük düşüş yaşandı.

Kripto para yatırımcıları şokta! Gece saatlerinde büyük düşüş

Düşüşün akabinde BTC 55 bin dolar düzeylerine gerilerken, ETH ise 3870 dolara kadar düştü. DOGE coin dün gece Elon Musk’ın yaptığı açıklamaya karşın yüzde 20 kıymet kaybetti ve 0.45 düzeylerine kadar düştü.

Bir orta 1.81 doları gören ADA da 1.63 dolar düzeylerine geri döndü. Son periyotta kıymetli bir artış yakalayan Ripple’ın XRP’si ise yüzde 10’luk kıymet kaybıyla 1.36 dolara düştü.

Ülkemizde oldukça tanınan olan kriptolardan BTC yüzde 14’lük kıymet kaybıyla 0.0062 dolara kadar gerilerken, BCD de yüzde 20 kıymet kaybıyla 6.57 dolara düştü.

Görünen o ki tek bir gecede çabucak çabucak bütün tanınan kripto paralar büyük ziyan ettirdi. Elbette bu bir düzeltme de olabilir. Bakalım yarın ki gidişat nasıl olacak?

* Yatırım tavsiyesi değildir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir