Labrys 2021’de hizmetleriyle 15 ülkeye ulaşacak

Teşebbüsçü bir şirket olarak yola çıkan ve geldiği noktada 3 kıtada müşterileri için proje geliştiren Labrys, 2021’de yüzde 20 büyürken ulaştığı ülke sayısını 15’e yükseltmeyi hedefliyor.

Kitle pazarlaması, pazarlama otomasyonu ve müşteri tecrübesi alanlarında strateji geliştiren ve uygulamalar ortasında köprü kuran Labrys, pazarlama ve işletme bilgisini, teknoloji birikimiyle harmanlayan yeni kuşak bir danışmanlık şirketi olarak müşteri tecrübesi dönüşümü projelerine imza atıyor. Labrys, 2013 yılında bir teşebbüsçü şirket olarak kuruldu. Geldiği noktada İstanbul ve Dubai ofisleriyle 3 kıtada hizmet sunan Labrys, 2021 yılında müşterilerine ulaştığı ülke sayısını 15’e çıkarmayı hedefliyor.

Orta ve Doğu Avrupa, Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve Rusya’da operasyonlarını sürdüren Labrys, halihazırda 13 ülkede, 15’i aşkın dalda 50’nin üzerinde projeye imza atmış durumda. Danışmanlık, teknoloji seçimi, teknoloji uyarlaması ve entegrasyonlar ile stratejik servisler olmak üzere dört ana başlık altında tahlil sunan Labrys, bu hizmetlerle ulaştığı müşteri sayısını yükseltmeyi hedefliyor.

Şirketin çalışmaları ve gelişimi hakkında bilgi veren Labrys Kurucu Ortağı Hakan Akkaya, şunları aktardı:
“Şirketimizin kuruluş noktasında maksadı müşteri lokasyonlarında kurulan iş uygulamaları için danışmanlık yapmaktı. Teknoloji dünyasının geçirdiği süratli değişim ve iş paydaşlığı yaptığı teknoloji firmalarının stratejilerindeki değişiklikleri vaktinde görüp pahalandıran şirketimiz, çalışma metodolojisini pivot ederek çok kısa bir müddet içerisinde bulut altyapısı üzerinde çalışan müşteri tecrübesi teknolojileri ile ilgili hizmetler verebilmek için yetkinlik geliştirmeye başladı. 2016 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen ve bölgede de birinci olan projelerle başlayan bu süreç, 2017 yılından itibaren ivme kazanarak Türkiye sonlarını aştı. Bu paralelde 3 yıllık bir müddette 6 kat büyümeyi gerçekleştirerek, önemli bir muvaffakiyet öyküsü yarattık.”

Pandemi devrinde birçok kurumun çok değerli değişimleri kısa müddette gerçekleştirmek zorunda kaldığını belirten Akkaya, “Yapılan çeşitli araştırmalara nazaran yaklaşık 8-10 yıl sürecek bir dönüşümü 2-4 ayda gerçekleşti. Bu şirketler açısından değerli bir adaptasyon sorunu getirdi. Labrys’in kurguladığı tüm hizmet yapısı ise pandemi öncesinde bile bu yapıları ayağa kaldırmak ve pazarlama tarafındaki dijital dönüşümü en verimli formda gerçekleştirmek gayesiyle kurgulanmıştı. O nedenle müşterilerimizin taleplerine çok süratli cevap verebildik. Bu süreçte yeni kontrol eserimiz “CX & Digital Marketing Audit”i sunduk. Bu eserle müşterilerimizin bu yeni dünyaya hazır olup olmadıklarını 7 farklı başlık ve 65’in üzerinde soruyla denetleyip açıklıkları belirliyoruz. Daha sonra ise bu açıklıkları gidermek için neler yapılabileceği konusunda birlikte yol haritaları çıkartabiliyoruz” dedi.

Sinan Günal: “Bütünleşik tahlillerimizle yanlışsız iş ortağıyız”
Labrys’in bütünleşik hizmet anlayışına dikkat çeken Labrys Yönetici Ortağı Sinan Günal, kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Şu anda pazardaki oyuncuların hepsi işin yalnızca bir yerinden tutuyor. Sistem entegratörleri yalnızca teknolojinin çalışmasını önemsiyor, medya ajansları en çok medya harcaması yapmaya ve markanın varlıklarına trafik çekmeye odaklanıyor. Danışmanlık şirketleri aklı verip çoğunlukla uygulamayı yapamıyor. Fakat biz Labrys olarak, bilhassa, içlerinden geldiğimiz müşteri tecrübesi ve pazarlama alanlarında çalışan grupların problemlerini bilerek, tekrar içinden geldiğimiz teknoloji tahlillerinin hangi stratejilerle en aktif halde çalışır duruma getirileceğini belirliyor ve hayata geçiriyoruz. Başka taraftan, pazarlama ve müşteri tecrübesi dünyasının teknoloji ile evliliğinde muvaffakiyet çıkması lakin teknoloji hayata geçtikten sonra da müşteri tarafındaki takımların yanında olup sistemi işletme, teknoloji kullanımını mevcut iş yapış biçimlerine uydurma ve mümkün süreç değişiklik muhtaçlıklarını göstermekle mümkün. Labrys’in fark yarattığı en kıymetli alanlardan bir tanesi de burası.”

2021’de yüzde 20 büyüme gayesi
2020 yılını büyüme ile tamamlayan Labrys, 2021 yılında da yüzde 20’nin üzerinde bir büyüme oranı yakalamayı hedefliyor. 2020’de takımını yüzde 50 büyüten şirket, 2021’de bu ivmeyi koruyarak İK profilini çokuluslu hale getirmeyi ve yüzde 25 oranında büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Güçlü iş iştirakleri
Labrys bugün Oracle Müşteri Tecrübesi ve Pazarlama Bulutu, Adform, Tealium, Cake ve çeşitli taşınabilir hizmet sağlayıcılarla teknoloji alanında iş birliği yapıyor. Müşteri Tecrübesi, Reklam ve Pazarlama Teknolojileri konusundaki iş iştiraklerimizi uygun biçimde artırmak ve tamamlayıcı alanlarda yeni iş iştirakleri yapmak yalnızca 2021’de değil, bundan sonra da daima gündemimizde olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir