LitePay Duyurulduktan Sonra Litecoin (LTC) Artışa Geçti

Litecoin Çatallanıyor mu?

Litecoin (LTC), 14 Şubat Çarşamba günü tüm kıymetli şifreleme varlıklarını geçti ve kombine LTC ödeme hizmeti ve hard fork (çatal) haberlerinde ABD doları karşısında yüzde 30’un üzerinde çıktı.

Litecoin için 2017 yılının sonlarında Bitcoin için BitPay‘e emsal bir ticari tahlil yaratma niyetini duyuran LitePay isimli bir şirket, 12 Şubat Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 26 Şubat’ta hizmetini yayınlayacağını söyledi.

Proje Pazartesi günkü tweet’inde açıkladı; “Başladık, zira beşerler LTC‘yi kabul etmeleri için (BitPay) istediler. Onlar kabul etmeyebilirdi. O yüzden meydan okuduk.”

Bitcoin’in Aralık 2017’den beri düşmesi Altcoin varlık performansını belirlediğinden, Litecoin piyasaları da aşağı taraflı takip ettmişti.

Bu ayın başlarında bir küme geliştiricinin, 19 Şubat 2017’de “Litecoin Cash” i oluşturmak için Litecoin ağını birinci kez hard çatala sokmayı planladıkları haberleri tüccarlar ortasında çoşku yarattı. Fiyat artışları; tüccarların muhtemelen, Litecoin Cash tokenlerinin gelecekteki ‘airdrop’undan yararlanmak için LTC’de ‘stoklama’ yapan tüccarlardan ötürü kaynaklanıyor.

Açıklamaya nazaran, Litecoin Cash, çatalın vaktinde mevcut yatırımcılar tarafından tutulan litecoin başına 10 token fiyatsız dağıtılma kelamı verildi.

Lakin, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, ağı çatallamak için yapılan rastgele bir teşebbüsün Şubat 4’te yapılan bir tweet’te “aldatmaca” olduğunu açıkça belirtti.

CoinMarketCap‘in izlediği en yüksek kripto para ünitelerinde; Bitcoin, 9.284 dolarla ticaret yapmak için 9.000 dolarlık seviyeyi geçti ve 24 saat içinde % 7,7’lik artış gösterdi. Birinci 10 altcoinini de çoğunluğu yaklaşık % 7 oranında yükseldi.

Monero, Stellar ve OmiseGo, daha düzgün performans sergiledi, 24 saat içinde % 20’ye varan artışlar oldu.

Kaynak: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir