LoL’de Gnar CT’leri, Tüm Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Tarafları

Gnar üst koridor şampiyonlarının en başbelası olanlarından bir tanesi. Bilhassa pasifini âlâ kullanmayı bilen bir Gnar oyuncusu koridor safhalarında hayli can sıkıcı olabiliyor. Koridor safhası bir yana asıl bilen oyuncuların parladığı nokta ise grup savaşları oluyor. İşte korkmanız gereken kısım tam olarak orası.

Minik ve hoş görünüşüne aldanmamanız gereken Gnar, bugünkü yazımızın inceleme konusu. minik dev Gnar’ın güçlü ve zayıf istikametlerini, yeteneklerini ve nasıl oynanması gerektiğini inceledik.

Gnar CT’leri (Gnar’a karşı güçlü olan şampiyonlar):

 • Irelia
 • Camille
 • Tahm Kench
 • Yorick
 • Sylas

Gnar, sahip olduğu menzili yok sayıp savaşı bir anda üstüne götürebilen karakterlere karşı epeyce zayıf (Irelia, Camille, Sylas gibi). Bilhassa Mega Gnar formu faal değilken karakter hayli kırılgan olduğu için sahip olduğu menzili silahı olarak kullanmayı başaramazsa koridor da güçlü bir süreç kendisini bekliyor olacaktır. Bu yüzden bu biçim karakterlere karşı en azından bir müddet defansif bir oyun sergilemekte yarar var.

Mega Gnar’a da dönüşebilen Gnar’ın tüm yetenekleri:

 • Pasif / Hiddet Geni: Gnar çatışmadayken hiddet biriktirir. Hiddet en üst düzeye ulaştığında, kullandığı bir sonraki yetenek onu Mega Gnar’a dönüştürerek daha sağlam hale getirir ve Gnar’ın yeni yetenekler kullanabilmesini sağlar.
 • Q / Bumerang At / Kaya Fırlat: Gnar’ın fırlattığı bumerang, isabet ettiği rakiplere hasar vererek onları yavaşlatır ve akabinde Gnar’a geri döner. Gnar, bumerangı yakalarsa bekleme mühleti azalır. Mega Gnar ise koca bir kaya fırlatır. Bu kaya isabet ettiği birinci maksatta durur ve yakınlarda bulunan her şeye hasar verip, onları yavaşlatır. Gnar kayayı yerden alırsa, bekleme mühleti azalır.
 • W / Hiper / Göçert: Gnar atak yapıp, büyü kullandıkça heyecanı artar ve ek hasar vererek, hareket suratı kazanır. Mega Gnar hiddetinden ötürü heyecanlanmaz, onun yerine art ayakları üzerine kalkıp, önünde bulunan alanı yumruklar ve yakınlardaki rakipleri sersemletir.
 • E / Hop / Güm: Gnar bir noktaya zıplar ve başına indiği rastgele bir üniteden sekerek ilerler. Mega Gnar sekemeyecek kadar büyük olduğundan daha yıkıcı bir güçle inerek, etrafına hasar verir.
 • R / GNAR!: Mega Gnar etrafındaki her şeyi seçilen bir istikamete yanlışsız fırlatarak hasar almalarına ve yavaşlamalarına yol açar. Bir duvara çarpan rakipler ise sersemler ve ek hasar alır.

Sevimliliği ile sizi aldatan Gnar’ın güçlü istikametleri ve zayıf istikametleri:

Gnar’ı güçlü tarafları:

 • Pasif barı doluyken yani Mega Gnar formu faalken, yetenekleri yüklü olarak kitle denetime sahip olduğu için tek bir atılımıyla ekip savaşının gidişatını değiştirebilecek potansiyele sahip.
 • Pasif barı dolu değilken de olağan formunda üst koridorda karşısına çıkabilecek bir çok karakteri çok rahat dürtebilecek ve savaşı lehine çevirebilecek potansiyele sahip
 • Mega Gnar formunun yeterli kıymetlendirilmesi muhtemel gelen baskınlardan çok rahat sağ kurtulmasını hatta savaşta üstüne bile gelebimesine imkan tanıyor

Gnar ekip savaşlarının en sevilen karakterlerinden bir tanesi. Bilhassa Mega Gnar formunu düzgün kullanmayı bilen biri karşı rakibi çok rahat köşeye sıkıştırabilir. Natürel ki bunun üstüne kadronun da edeceği ufak bir yardımla çok kolay oyun kazanılabilir.

Gnar’ı zayıf istikametleri:

 • Pasif barı dolu değilken yani olağan formunda savaşırken, menzilli olması ve hasarının fazla olması bir avantaj vakat Mega Gnar formunda sahip olduğu defansif özelliklere sahip olmadığı için epeyce kırılgan bir halde oluyor ve koridorda oynarken mümkün baskınlara karşı açık maksat haline geliyor.
 • Kadro savaşlarında işe yaramasının ana faktörünü Mega Gnar oluşturduğu için olağan formunda dolaşmak ekseriyetle karşı ekibe avantaj oluyor
 • Olağan taarruzlara karşı dirençli olabilen yahut ortadaki arayı çabuk kapatabilen karakterler, çok rahat üstün gelebiliyor

Gnar’ın karşısında oynamayı bilen birinden katiyetle korkmak gerekiyor. Zira Mega Gnar’dan olağan Gnar’a geçiş yaptığınız ortayı katiyen değerlendirip sizi zora sokacak şeyler deneyeceklerdir. Bunun yanı sıra menzilinizi yeterli kullanıp çok agresif oynadığınız takdirde kendinizi muhtemel baskınlara açık maksat haline getirebilirsiniz.

LoL’de Gnar nasıl oynanır?

 • Koridor safhasında dikkatli olmak gerekiyor.
 • Gnar’ın ultisi yalnızca Mega Gnar formunda kullanabiliyor.
 • Mega Gnar’a dönüştüğünüzde duvarlara karşı yakın oynayabilirsiniz.

Gnar koridor safhasını dikkatli oynamanızı gerektiren bir karakter. Bu yüzden Mega Gnar formunuzu yeterli kıymetlendirmek önem arz ediyor. Değerlendiremeseniz bile sonrasında bir mühlet dönüşemeyeceğiniz için mümkün baskınlara karşı temkinli oynamak gerekiyor. Gnar’ın ultisi yalnızca Mega Gnar formunda kullanabiliyor. Birinci bakışta hayli kolay bir mekanik olsa da ıskalamak da bir o kadar kolay. Kadro savaşlarında kritik şahıslara yüksek ölçüde uygulayacağınız kitle denetimi oyunu kazanmanızı sağlayabilir. Üst koridordaki birçok şampiyon yakın dövüşe yatkın karakterlerden oluştuğu için Mega Gnar formuna dönüşmeden evvel uzaktan daima vurkaç yaparak düşmanlarınızı yorabilirsiniz. Sonrasını ise Mega Gnar’a bırakın. Duvarlara karşı yakın oynamak Mega Gnar’a dönüştüğünüzde çok daha rahat konum almanızı sağlar. Formlarnızı nasıl kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Olağan formda çok agresif oyunlar sergilemekten kaçınırken, Mega Gnar formunda tam aksisi agresif davranmanız gerekiyor

Gnar’a karşı nasıl oynanır, Gnar nasıl yenilir?

 • Erken safhalarda Gnar olağan formunun verdiği menzil avantajını kullanarak sizi çok kolay haraslayabilir. Bu yüzden takas konusunda üstüne çıkacağınıza inanmadığınız sürece defansif bir oyun sergilemek mantıklı olacaktır
 • Gnar olağan formuna büründüğünde sonraki 15 saniye boyunca Mega Gnar formuna dönüşemeyecektir. Bu talihi agresif oynamak için değerlendirebilirsiniz
 • Gnar’ın ulti yeteneği sizi ittirip duvara vurursa sersemleyeceğiniz için açık alanlarda oynamak her vakit avantajınıza olacaktır

Gnar erken safhalarda menzili yüksek olduğu için haras potansiyeli epeyce yüksek bir karakter. Defansiz bir formda oynayıp Mega Gnar formunu harcatırsanız, sonrasında ormanıcınızın edeceği çok kolay bir yardımla koridoru kazanabilirsiniz. Mega Gnar formundayken savaşmamanız faydanıza olur. Statlarının yüksek olması bir yane ulti yeteneği ile size duvara vurmayı başarırsa sonunuz pek uygun olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir