macOS Big Sur 11.2.3 Güncellemesi Güvenliği Artırıyor

Apple tarafından önemli güvenlik güncellemeleri ile birlikte gelen macOS Big Sur 11.2.3 güncellemesi yayınlandı. Güncellemenin tüm kullanıcılar için önerildiğinin de özellikle altını çizelim. Ek olarak, Mojave ve Catalina içinse bir Safari güvenlik güncellemesi yayınlanmış durumda.

Birincil güvenlik düzeltmesinin web’deki kötü amaçlı içerikle ilgili bellek bozulmasına neden olan bir sorunu giderdiği ifade ediliyor.

macOS Big Sur 11.2.3 Yenilikleri

  • Etki: Kötü amaçlarla oluşturulmuş web içeriğinin işlenmesi rastgele kod yürütülmesine neden olabilir
  • Açıklama: Doğrulama iyileştirilerek bir bellek bozulması sorunu giderildi
  • CVE-2021-1844: Google’ın Tehdit Analizi Grubu’ndan Clément Lecigne, Microsoft Tarayıcı Güvenlik Açığı Araştırmasından Alison Huffman

Diğer taraftan, Mojave ve Catalina kullanıcıları için de yaşanabilecek aynı tehdit için koruma sağlanıyor ve Safari 14.0.3 sürümüne güncelleme yapılıyor. Bu güncellemeyi yükledikten sonra, Safari 14.0.3 için yapı numarası macOS Mojave’de 14610.4.3.1.7 ve macOS Catalina’da 15610.4.3.1.7 oluyor.

Güncellemeler için Mac bilgisayarınızda Sistem Tercihleri > Yazılım Güncellemeleri menüsüne gitmeniz yeterli. Ek olarak Apple’ın macOS Big Sur 11.3 için beta sürecini sürdürdüğünü de hatırlatalım.

Daha önce yayınlanan macOS 11.2.1 Big Sur ise MacBook Pro şarj sorununu çözüme kavuşturmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir