“Maske Kimsin Sen?” programında satanizm iddiası! İnceleme başlatıldı

Maske Kimsin Sen? isimli program yayınlanmasından kısa mühlet sonra olaylı bir hale geldi. FOX TV’de yayınlanan programda ünlü isimler, maske ve kostüm kullanmak suretiyle kimliklerini gizleyip müzik söylüyorlar. Heyet üyeleri ile ve seyirciler de maskeli bireylerin performanslarını kıymetlendirerek kim olduklarını varsayım etmeye çalışıyor. Lakin programda kullanılan maskeler kısa müddette reaksiyon topladı.

Toplumsal medyada kullanıcılar Maske Kimsin Sen? isimli programı tenkit yağmuruna tuttu. Programa, kullanılan maskelerin çocukları olumsuz etkilediğine ait yansılar yağdı.

“Maske Kimsin Sen?” programında satanizm iddiası! İnceleme başlatıldı

Reaksiyonların üzerine Radyo ve Televizyon Üst Şurası‘ndan duyuru gecikmedi. Radyo ve Televizyon Üst Şurası Lider Yardımcısı İbrahim Uslu, bir toplumsal medya kullanıcısına verdiği cevapta, kelam konusu program hakkında inceleme başlatılacağını söyledi.

Uslu, “Evet, ilgili program bilhassa çocukların korunması özelinde ilgili kanalın kontrolünden sorumlu uzman arkadaşlarımız tarafından titizlikle yarın incelemeye alınacaktır” tabirlerini kullandı.

Eda Ece ise bahisle ilgili toplumsal medya hesabından karşılık verdi.

Maske Kimsin Sen, tüm dünyada olan bir müsabaka formatı. ‘Masked Singer’ın yayınlandığı ülkeler ekte. Suudi Arabistan, Fas, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır da dahil” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir