Microsoft CEO’sundan şaşırtan hamle! Paylar satıldı

Microsoft CEO‘su Satya Nadella şaşırtan bir kararla gündeme geldi. Nadella şirketteki paylarının yarısını sattı. Bunun sebebinin vergi yasası olduğu düşünülüyor. 2022’de yürürlüğe girecek karara nazaran 250 bin doların üzerindeki yararlara yüzde 7 vergi uygulanacak.

Wall Street Journal’da yayınlanan bir raporda, “Satya, ferdî finansal planlama ve muhakkak değişikliklerden dolayı Microsoft paylarının yaklaşık 840 bin dolarlık kısmını sattı” sözleri kullanıldı.

Microsoft CEO’sundan şaşırtan hamle! Paylar satıldı

Süreç, Bay Nadella için 285 milyon dolar yarar sağladı. InsiderScore’a nazaran bu, Bay Nadella için bugüne kadarki en büyük pay satışı. Bir Microsoft sözcüsü yaptığı yazılı açıklamada, “Satya, ferdî finansal planlama ve çeşitlendirme nedenleriyle Microsoft paylarının yaklaşık 840.000 payını sattı” dedi. “Şirketin başarısına kendini adamış durumda. Sahip olduğu holdingler Microsoft İdare Heyeti tarafından belirlenen holding ihtiyaçlarını değerli ölçüde aşıyor.”

2014 yılında CEO olarak devraldığından beri, Bay Nadella Microsoft’un en değerli isimlerinden biri oldu. Nadella işi bulut bilişime ve büyük şirketlere satış yapmaya odaklayarak şirketi dünyanın en kıymetli şirketlerinden biri haline getirdi. Şirket şu anda CEO olarak atandığından bu yana yaklaşık %780 artışla 2.53 trilyon dolarlık bir piyasa bedelinde süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir