Microsoft Office Tasarımı Yenilendi: İşte Ekran İmgeleri

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 11 için yeni bir Office arayüzü oluşturmuş ve bu arayüzü Windows 11’in test sürümlerinde kullanıcılara sunmuştu. Word, Excel, PowerPoint ve Outlook isimli Office uygulamaları için hazırlanan yeni arayüz, yapılan ayarlamalar ve yeni butonlarıyla ön plana çıkmıştı. Şirket artık, yeni arayüzünü tüm müşterileri için kullanıma sundu.

Microsoft’un Office için oluşturduğu yeni arayüz, an prestijiyle Office 365 ve Office 2021 müşterileri tarafından kullanılabiliyor. Hayli sade bir görünüme sahip olan yeni arayüz, kullanıcıların açık ya da koyu tema tercihi yapabilmesine imkan tanıyor. Yapılan çalışmalar, Office uygulamalarının Windows 11 ile bütünlüğünü artırmaya odaklanıyor.

Office uygulamalarındaki yeni arayüz işte bu türlü görünüyor

Microsoft Office, Windows 11 ile görsel açıdan yenilenmiş olsa da geliştiriciler, uygulamaların performanslarıyla ilgili çalışmalar da yürütüyorlar. Kullanıcılar, yapılacak çalışmalar sayesinde hem Windows 11 hem de başka işletim sistemlerinde çok daha akıcı bir tecrübe yaşama imkanı yakalayacaklar. Lakin Office ile ilgili tüm çalışmaların ne vakit tamamlanacağına dair net bir takvim kelam konusu değil.

Şayet bir Windows 11 ya da Windows 10 v.2110 (14527.20226) kullanıcısıysanız, Office uygulamaları için hazırlanan yeni arayüzü çabucak kullanmaya başlayabilirsiniz. Elbette bunun için Office 365 yahut Office 2021 eserlerinden bir adedine sahip olmanız gerektiğini hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.