Omicron işin aşı yapacağız diye girdikleri konuttan altın çaldılar!

Şok edici bir olay daha yaşandı. Salı günü yapılan açıklamada, zalimlerin yeni Omicron Covid varyantı için aşı yapma mazeretiyle Hindistan Bengaluru’da bir meskene girip altınları çalarak kaçtıkları söz edildi.

Polise nazaran, bir otomobille üç soyguncu geldi. Sanıklardan biri eldivenli olarak meskene aşı misyonu yapan sıhhat çalışanı kılığında girdi. Konut sakinlerine aşı hakkında bilgi verdi. Kendilerine yeni Covid varyantı ‘Omicron‘ için aşı yapacaklarını söyledi. Meskende bulunan bayan kocasını aramaya çalışınca sanık alnına tabanca dayadı. Öbür iki kişinin de yardımıyla konutta bulunan şahıslar bir odaya kitlendi ve altınlar çalındı.

Omicron işin aşı yağacağız diye girdikleri konuttan altınları çaldılar!

Bu sırada konutun büyük oğlu Vikram Singh konuta geldi. İçerideki hırsızlardan biri sıhhat vazifelisi üzere davranmaya devam ederek Vikram’a aşı yaptırıp yaptırmadığını sordu. İki doz aşı olduğunu belirten Vikram’ın açıklaması akabinde hırsızlar süratlice olay yerinden kaçtı. Polis, otomobille olay yerinden kaçan hırsızların kimliğinin şimdi tespit edilemediğini ve soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Omicron varyantı Güney Afrika‘da yeni ortaya çıkan bir varyant. Şimdi bu varyanta yönelik bir aşı çalışması dahi yok. Bu nedenle yaşanan olay ibretlik diyebiliriz. Ülkemizde de farklı mazeretlerle insanların konutuna girip hırsızlık yapma olaylarıyla karşılaşıyoruz. Bu nedenle dikkatli olmakta yarar var. Siz bu olan olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir