Sahibinden üzerinden Metaverse arsa satımı başladı

Metaverse cihan hayatımıza ileride daha fazla dahil olacak bir kavram. Lakin bu cihan için kimileri şimdiden hazırlıklarını hızlandırmaya başladı. Metaverse cihan üzerinden arsa satan emlak şirketlerinden sonra artık Sahibinden üzere platformlar üzerinden de metaverse arsa satımları başladı.

Fiyat olarak ise karşımıza 2.500.000 TL üzere sayılar çıkıyor. Kimileri hala metaverse cihana güvenmediklerini ve yatırım yapılmayacağını söylerken kimileri ise şu anda yapılacak en mantıklı yatırım olarak bunu görüyor.

Sahibinden üzerinden Metaverse arsa satımı başladı

Bunun dolandırıcılık içermesi ihtimali de kelam konusu. Kimi fotoğraflarda gerçek arsa manzaralarının 3d versiyonları kullanılmış. Kullanıcılar buna dikkat çekerken alım yapacakları da uyardılar.

Açıkçası Metaverse kavramı hala herkese uzak bir hayal üzere geliyor. İleride toplantıların bu kainatta avatarlarla yapılacak olacağını söyleyenler olsa da şimdi bu kavram kimsenin aklına tam olarak oturmuş değil. Hal bu türlü olunca da metaverse kainata itimat çok fazla oluşmadı. Fakat Mark Zuckerberg kendi toplumsal medya hesaplarından bu kainatla ilgili paylaşımlarına devam ediyor. Teknoloji öncüleri isimlerin paylaşımları da hasebiyle herkese taraf veriyor.

Bir çok marka da metaverse kainatta kendi eserlerinin patentini almaya başladılar. Adidas, Nike üzere markalar çoktan bu süreçleri tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir