Samsung, Dünyanın Birinci 4K 240 Hz Monitörünü Duyurdu

Bu hafta, teknoloji tutkunları için çok hareketli geçecek. Çünkü dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından bir tanesi olarak bilinen CES, önümüzdeki günlerde koronavirüs gölgesinde gerçekleştirilecek. Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri, bu aktiflik kapsamında en yeni eser ve hizmetlerini tanıtacak. O aktiflikte yer alacak şirketlerden bir tanesi de Güney Koreli teknoloji devi Samsung olacak.

Samsung, CES 2021 kapsamında yeni bir monitör tanıtacak. Bu monitör, 4K çözünürlüğe ek olarak 240 Hz tazeleme oranı sunarak dünyada bir birincisi gerçekleştirecek. Heyecanı yükseltmek isteyen şirket, önümüzdeki günlerde tanıtacağı monitörünü birinci defa gösterdi. “Odyssey Neo G8” olarak isimlendirilen monitör, dizaynıyla da özellikleriyle de çok konuşulacak üzere görünüyor.

Karşınızda Samsung Odyssey Neo G8

Samsung’un önümüzdeki günlerde tanıtacağı yeni monitörü, şirketin şimdiye kadarki en yeterli monitör modeli Odyssey Neo G9 ile büyük oranda ortak özelliklere sahip. Örneğin yeni monitör de tıpkı Odeyssey Neo G9 üzere küçük LED teknolojisiyle geliyor. 32 inç boyutunda bir ekranla gelecek monitörün eğrilik oranı ise 1000R. Monitörün gecikme müddetinin ise 1 ms olacağı tabir ediliyor.

Güney Koreli teknoloji devinin yaklaşmakta olan oyuncu monitörü ile ilgili bilinenler şimdilik bu kadar. Şirket, önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği lansman ile bu monitörün tüm özelliklerini ve fiyatını da ortaya çıkarmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir