Samsung Televizyonlara Bulut Oyun ve NFT Takviyesi Geliyor

Gelecekte hayatımızda yer edinecek teknolojileri gördüğümüz CES 2022 aktifliği öncesinde Samsung, birçok yeniliğe mesken sahipliği yapan yeni akıllı televizyonlarını duyurdu. Manzara kalitesi, ses teknolojileri ve akıllı özellikleri beraberinde getiren televizyonlar, bunların yanı sıra oyun dünyası ve NFT’ler için de birincilerden biri olacaklar.

Samsung’un duyurduğu yeni akıllı televizyonları, 2022 model MICRO LED, Neo QLED ve Lifestyle serileri oldu. Şirketin amiral gemisi serisi MICRO LED’in CES 2022’de 110, 101 ve 89 inçlik modellerinin gösterileceği belirtilirken bu televizyonlarda yer alacak ilgi cazibeli yenilikler, şu formda açıklandı:

NVIDIA GeForce Now ve Google Stadia televizyonlara geliyor

Samsung’un yeni televizyonlarıyla geleceğini duyurduğu en heyecanlandıran ayrıntılardan biri, bulut tabanlı oyun platformları Utomik, NVIDIA GeForce Now ve Google Stadia’nın televizyonlarda yer alacağıydı. Buna nazaran Samsung, yenilenen Smart Hub ile birlikte ‘Gaming Hub’ kategorisine yer verecek ve burada kullanıcılarına bulut tabanlı oyun tecrübesi sunacak.

Samsung Gaming Hub, sadece bulut tabanlı oyun oynama imkânı da sunmakla kalmayacak. Kullanıcıların HDMI ile bağladıkları oyun konsolları da bu merkezde bulunacak. Böylece bulut tabanlı oyun platformlarından yahut konsoldan oyun oynarken daima kol değiştirmek yerine kullanıcılar, Xbox ya da PlayStation denetimcilerini her ikisi için de kullanabilecekler.

Şubat 2020’de Microsoft ile kurulan bulut tabanlı oyun iştirakine karşın Samsung, Xbox Cloud Gaming’i (xCloud) televizyonlarında sunmayacak – en azından şimdilik.

NFT’ler televizyonlara geliyor

2022 model yeni Samsung televizyonlarıyla gelecek bir başka heyecanlandırıcı özellik ise NFT dayanağı olacak. Samsung, 2022 televizyonlarıyla başlamak üzere NFT’ler için geniş çaplı dayanak sunmayı planladığını açıkladı. Bu yılki yeni televizyonlarla birlikte Samsung, dünyanın birinci televizyon tabanlı NFT gezgini ve pazar yeri platformunu dünyaya sunuyor.

Bu platformla birlikte Samsung televizyon kullanıcıları, NFT pazarındaki NFT’lere göz atabilecek, satın alabilecek ve en sevdikleri NFT’leri sergileyebilecekler. Ayrıyeten platform, NFT’ler ve blok zinciri meta dataları hakkında da kapsamlı bilgiler sunacak. NFT platformu hakkında daha fazla ayrıntı önümüzdeki aylarda sunulacak.

Samsung, böylece NFT’leri destekleyen birinci büyük televizyon üreticisi oldu.

Radyo dalgalarıyla şarj olan kumanda

Samsung’un televizyonlarıyla birlikte duyurduğu son yeni teknolojisiyse kumandalar üzerinde oldu. 2021 yılında Güneş gücünden faydalanarak şarj olan kumandalarını piyasaya süren Samsung, bu kere hem Güneş gücü hem de radyo dalgalarını kullanarak şarj olabilen Eco Remote uzaktan kumandasını duyurdu. Yeni Eco Remote kumanda, yönlendiricilerin radyo dalgalarını toplayarak bunları güce dönüştürüyor ve daima şarj olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir