Samsung’un Tizen uygulama mağazası ile ilgili şok gelişme!

Samsung, geçtiğimiz yıl Haziran ayında Tizen uygulama mağazası ile ilgili yeni kayıtları kapatmış ve mağazayı sadece mevcut kullanıcılar için kullanılabilir hale getirmişti. Şirket yeni bir duyuru ile Tizen uygulama mağazasına artık hiçbir kullanıcının ulaşamayacak olduğunu duyurdu!

Samsung’un Tizen uygulama mağazası ile ilgili şok gelişme!

İçinde bulunduğumuz 2022 yılı prestiji ile, Samsung’un Tizen uygulama mağazasına hem yeni hem de mevcut kullanıcılar erişemeyecek. 2021 yılının Haziran ayında şirket kayıtları kapattı ve mağazayı sadece mevcut kullanıcılar için kullanılabilir hale getirdi ve sırf evvelce indirilmiş uygulamaları alabildiler.

Ancak 31 Aralık 2021’den sonra Tizen uygulama mağazası kalıcı olarak kapatıldı. Bu nedenle, Samsung Z serisi bir akıllı telefon kullanıyorsanız, Android yahut iOS’a geçmenin vakti gelmiş olabileceğini belirtelim. Tizen OS çalıştıran son Samsung Z4 telefonunun 2017’de piyasaya sürüldüğünü düşünürsek, bu gelişmenin aslında beklenen bir olay olduğunu ve birden fazla kullanıcı için şaşırtan bulunmayacağını varsayım ediyoruz.

Görünüşe nazaran şirket, bu yılki Galaxy Watch4 serisi Google’ın Wear OS’sinde çalışmaya başladıktan sonra Tizen projesini bırakıyor ve gelecekteki tüm Galaxy saatleri tıpkı şeyi yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir