Sevgilinizle Bir arada Oynayabileceğiniz 12 Oyun

Evli ve bir çocuk babası olan “gamer” bir insan olarak sizlere hoş teklifler vereceğimi düşünüyorum. 9 yıldır tanıdığım eşimle bir arada birçok oyun oynayıp bitirdim. Neden güzel teklifler sunacağım onu da belirteyim; “Gamer olmayan bir bayan benimle birlikte nasıl oyun oynamaya başladı?” sorusunu da yanıtlıyor olacağım. Ferdî deneyimle sabit tıpkı vakitte görüntü oyunlarını sevmeyen bir insan nasıl oldu da oyunları sevmeye başladı dersiniz?

Eşiniz ve sevgilinizle oyun oynamak çok eğlenceli olmakla bir arada hakikat oyunu bulmak hakikaten epeyce güç oluyor. Hele ki daha evvel görüntü oyunlarıyla ortası hiç yoksa tamamıyla berbat bir sonuç ortaya çıkabiliyor. Oyun oynamanın komplike bir iş olduğunu düşünecek olursanız en kıymetli şeylerden birinin sabırlı olmak olduğunu da unutmayın. Gelin bir arada inceleyelim hangi oyunları bir arada oynayabilirsiniz?

Eşinizle ya da sevgiliniz ile oyanayabileceğiniz oyun tavsiyeleri:

 • Among Us
 • Ark Survival Evolved
 • Don’t Starve Together
 • Neverwinter Online
 • H1Z1 Just Survive
 • Slender The Arrival
 • The Witcher Serisi
 • The Cat Lady
 • World of Warcraft
 • Life is Strange
 • Beyond: Two Souls
 • Until Dawn

Among Us da uzay macerasına çıkıp öbür oyuncuları trolleyin

Birlikte Among Us oynayarak öteki oyuncuları trolleyebilirsiniz. Bilhassa pandemi devrinde nitekim eğlenceli oluyor. Birde oyunlar kısa sürdüğü için kısa bir turlama oyunu olarak değerlendirebilirsiniz bunu. Görüntü oyunlarına ısınmak için tatlı bir oyun. Alternatif olarak Town of Salem’de tercih edip bir arada entrika çevirebilirsiniz.

Ark Survival Evolved

Eşimle en çok oynadığımız oyunlardan biri oldu. Birimiz sağı solu raidlerken öbürümüz dinozor tameledi, basei korudu, gereç topladı. Ark Survival Evolved’da biz çok eğlendik açıkçası. Ayrıyeten oyunu official sunucuda oynayıp bu kadar gelişebilen çok az beşerden biriyizdir zannedersek. Koca tribeı yönetim etmekte ayrıyeten eğlenceliydi. Hayatta kalma oyunlarında çok eğlenebilirsiniz.

Don’t Starve Together

Don’t Starve Together net olarak çiftler için yapılmış. Sevimli mi hoş karakterleriyle DST’nin karanlık dünyasında yaşamak epeyce sıkıntı. Çift olarak bu oyunu oynamak acayip bir huzur veriyor beşere. Fıtı fıtı sağa sola koşarken acayip şirin oluyoruz yav…

Neverwinter Online

Tekrar sizlere bir deneyimden bahsedeyim eşimle MMO oyunlara başlama formumuz. Birazdan Wow’u yazarken bir anımızdan bahsedeceğim lakin Neverwinter için şunu söyleyeyim; “Neverwinter Online’da ki grup olma dürtüsü” pek çok açıdan çiftleri birbirine bağlıyor. Hem daha az yetenek var hem de dungeonlarda vs. daha az üzülüyorsunuz.

H1Z1 Just Survive

,

Ya net çok keyifli oyun. Artık birçok survival oyun zombileri çıkarttı sistemlerinden biliyorsunuz. H1Z1’in o havası birçok survival oyunda yok. Eşimin The Walking Dead sevgisini nasıl fırsata çeviririm diye düşünmüştüm. H1Z1’e başlamak aklıma geldi. Çıktığı devirden beri orta ara oynarız pek keyifli oyun. Sevgiliniz zombi dizilerini falan seviyorsa bu fırsatı kaçırmayın.

Slender The Arrival

Hem kaygı oyunu olarak üzücü değil hem de biliyorsunuz ki Slender Man efsanesi ABD, Rusya ve İngiltere’de gerçek olarak kabul ediliyor. Hatta bir rivayete nazaran eski Alman ve Mısır yazıtlarında da bu karakterden bahsediliyor. Slender Man konusunda birinci etapta kendi aranızda bu efsaneyi konuşur ve oyuna başlarsanız oyun daha cazip hale gelecek.

The Witcher Serisi

The Witcher serisi eşle sevgiliyle oynanır arkadaşlar. Oyun entrika dolu bir de seçim yaptığınız sahnelerde sevgilinize ya da eşinize bırakırsanız tercihleri oyundan nitekim büyük keyif alırsınız şimdiden söyleyeyim.

The Cat Lady

My name is Susan Ashworth… Evet The Cat Lady gerek öyküsü gerekse yalnız bir bayanın başarabilecekleri konusunda nitekim büyük fikir veriyor. Puzzle tabanlı bir dehşet oyunu olduğu için nitekim eğlenerek oynayabileceğiniz bir oyun olabilir kesinlikle deneyin.

World of Warcraft

Hah! Neverwinter’da size bir anımdan bahsedeceğim demiştim. Artık Vanilla’dan beri Wow oynayan bir adamım. Eşimle tanıştığımız devirde de Wow’a geri dönmüştüm. Ortamızda motamot şöyle bir sohbet geçti: “Şşş Cano ne yapıyorsun?, Wow oynuyorum. Oğlum bütün ekranda ışıklar patlıyor bu türlü oyun mu olur? Bırak haydi şunu.” Dışarıdan bakıldığında bütün ekranı kaplayan devasa ışık kütleleri olarak World of Warcraft’ı itham edebilirsiniz keza birinci kez eşimden duymamıştım bunu. Fakat 1 level’dan başlayıp bir dene bakalım dediğinizde hala saçma geliyorsa bu oyun çok zorlamayın. Aslında raidde biri bir şey der eşinize sevgilinize boşu boşuna arbede çıkarmayın.

Life is Strange

Canavar üzere Gossip Girl’ün oyun yapılmış hali işte ya… Life is Strange’e girip çift olarak ortalığı karıştırın. Biriniz oynarken öbürünüz fitne verebilir, entrika konusunda fikir yaratabilir. Gıybet Görl tarzıyla bence pek eğlenebilirsiniz bu oyunda.

Beyond: Two Souls

Şu oyun birçok açıdan acı ve ıstırap içeriyor. Konusu ve oyunun kendisi sahiden büyük travmalar üzerine konseyi olduğu için psikoloji meraklısı bir insansanız kesinlikle deneyimleyin. Çift olarak hakikaten keyif alabileceğiniz bir oyun olabilir. Aiden ve Jodie’yi başka ayrı denetim ettiğinizde oyundan daha çok keyif alacaksınız.

Until Dawn

Bakın argüman ediyorum bu oyun meskende tartışma körükler. Kim haklı, kim ne yaptı, kimin entrikası daha büyük falan büyük olay çıkar. Lakin eşiniz ve sevgilinizle eğlenerek oynayabileceğiniz keyifli bir kaygı imali. Oyunda her şeyin çözülmeye başladığı sahne de heyecandan elimdeki patlamış mısır kutusunu yere düşürünce ağzıma terlik yemiş olsam da çok eğlendik biz bu oyunu oynarken.

League of Legends, Valorant, CS:GO falan neden yok diyebilirsiniz lakin meskende mümkünse olay çıkaracak cinsten oyunları tercih etmiyoruz. Anne baba olunca da tamamıyla rekabetçi oyunlardan uzak durmaya karar verdik. Sizlerde oyun tekliflerinizi yorumlarda yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir