Shiba Inu piyasa pahası bir haftada 3.5 milyar dolar küçüldü! Sırada ne var?

2021’de popülaritesi ve pahası arttıktan sonra, göğüs kripto para ünitesi Shiba Inu, 2021’de kayıplarını artırdı ve token kıymetli ölçüde sermaye çıkışı kaydetti. Shiba Inu piyasa pahası bir haftada 3.5 milyar dolar küçüldü. Bu durum ise kripto para yatırımcılarının aklına sırada hangi kripto para var sorusunu akıllara getirdi.

Shiba Inu piyasa bedeli bir haftada 3.5 milyar dolar küçüldü! Sırada ne var?

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasası 200 milyar doların üzerinde eridi. 1 Ocak ve 8 Ocak 2022 ortasında, SHIB’nin piyasa pahası 3.5 milyar dolar azalarak 18.68 milyar dolardan 15.16 milyar dolara düştü. Bitcoin açısından değerlendirdiğimizde, birebir devirde 24.027 BTC bedel kaybı görünüyor. Shiba Inu’un 392.580 BTC olan piyasa pahası, 368.553 BTC’ye düşmüş durumda.

Tüm kripto para piyasasında oynaklık yaşanıyor olsa da, SHIB’nin durumu, büyük token sahiplerinin daha riskli varlıklara maruz kalmak istememeleri sebebi ile ana para ile birlikte kârlarını alıp çıkmış olmalarından kaynaklanıyor olabilir.

Genel olarak, SHIB’nin mevcut oynaklığı, satış yapıyor üzere görünen belli balinaların faaliyeti tarafından tetiklendi. Bir örnek ile daha ayrıntılı anlatmamız gerekirse, mesela tek bir balina 3 milyar dolarlık kriptoyu farklı hesaplara taşıyarak piyasaları ürküttü. Bu da satışların devamını tetikledi.

Lakin elbette hepsi bu kadar kolay değil. SHIB oynaklığının ardındaki özel nedeni belirtmek güç olsa da, belirteç genel piyasa çöküşünün bir zayiatı üzere görünüyor. Salınımlar, yükselen enflasyonla karakterize edilen ve Federal Rezerv’i para siyasetini sıkılaştırmaya zorlayan finansal piyasalar için dalgalı bir devrin ortasında geliyor. Hareket, çeşitli varlıkları destekleyen likidite rüzgarını azaltmakla tehdit etmiş üzere görünüyor.

Oynaklığa karşın, ‘Dogecoin katilinin’ düzgünleşmesini bekleyen SHIB üzere token hayranları ortasında bir yükseliş hissi yok değil. Yükseliş hislerinin, SHIB’nin olumlu olarak kabul edilen başka metriklerinden kaynaklandığı varsayılabilir.

Siz SHIB’in bundan sonraki tarafı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir