Skandal! Bu iki YouTuber palavra söyleyerek 35 bin TL talep topladı!

İki YouTuber, fotoğrafladığı oyuncak mesken ile Airbnb’yi trolleyerek 35 bin TL talep topladı! Sonra ne mi oldu? İşte yanıtı…

Birleşik Krallık’ta yaşayan iki YouTuber, fotoğrafladığı oyuncak konut ile Airbnb’yi trolleyerek 35 bin TL talep topladı!

Airbnb nedir? Evvel size bundan bahsedelim.

Milletlerarası konut kiralama platformu olan Airbnb, 2008 yılında, paylaşacak yeri olan iki tasarımcının kalacak bir yer arayan üç seyahatseveri ağırlamasıyla başladı. Artık milyonlarca konut sahibi ve seyahatsever yerlerini kaydedebilmek ve dünyanın her yerinde eşsiz konaklama rezervasyonları yapabilmek maksadıyla fiyatsız bir Airbnb hesabı oluşturuyor. Airbnb tecrübe konut sahipleri ise tutkularını ve ilgi alanlarını hem seyahatseverlerle hem de mahallî halkla paylaşıyor.

Birleşik Krallık’ta yaşayan iki YouTuber, memleketler arası konut kiralama platformu Airbnb’ye oyuncak bir konutun fotoğraflarını paylaşarak ilan verdi. Fakat verdikleri ilan büsbütün palavradan ibaretti. Çünkü verdikleri konut ilanına ilişkin fotoğraflar oyuncak bir konuta aitti.

Oyuncak konut fotoğraflarının AirBnb’de yayınlanmaması için ellerinden geleni yapan ikili, sonunda bu emellerine ulaşarak, şirketin ilanı yayına almasını sağladı!

Olay bununla da ibaret değil! Kısa mühlet içerisinde oyuncak konut ilanı için tam olarak 3 bin sterlin yani yaklaşık olarak 35 bin TL talep geldi!

Enteresan olan ise; ikili, bu insanların bu ilanın düzmece olduğunu anlaması ve AirBnb’nin ilanı kabul etmemesi için oyuncak banyoya bir kredi kartı, oyuncak salona da bir su şişesi yerleştirmişti.

Youtuberların, AirBnb’de insanları kandırmak için Emma Waddle tarafından tasarlanan 1700’lerden kalma görkemli bir oyuncak konutun içini titizlikle fotoğrafladıkları belirtildi.

Josh Pieters, “Minyatür köşk o kadar detaylıydı ki, kitaplar ve gerçek fotoğraflar içeriyor” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir