Sokağa çıkma yasağında şok gelişme! Sokakta kalmayın ceza yemeyin!

Koronavirüs salgını kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulamasına geçiş yapıldı. Pekala, bu yasak ne vakit başlıyor ve ne vakit bitiyor?

Türkiye’de koronavirü olay sayılarının günlük 60.000’i aşmasının akabinde kısmi kapanma sürecine geçiş yapılmıştı. Bu yasaklara nazaran Türkiye’nin tamamında hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Olay sayılarının düşmemesinden ötürü bu yasağın kapsamı bugün birz daha genişletilecek.

Yayınlanan genelgeye nazaran; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olmasından ötürü bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayacak. Yani bu gece 19:00’dan sonra sokağa çıkma yasağı resmen başlıyor.

Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek. Evvelden belirlenmiş olan “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Bireyler Listesi” kapsamındaki bireyler tekrar sokağa çıkabilecek.

Bu süreçte hafta sonu 10.00 – 17.00 saatleri ortasında bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair yol ve temeller tekrar geçerli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir