Sony, PlayStation 4 Üretimine Devam Edecek

Japon teknoloji devi Sony, yeni jenerasyon oyun konsolunu 12 Kasım 2020’de satışa çıkarmış olmasına karşın koronavirüs nedeniyle üretimde hala aksaklıklar yaşanabiliyor. Bugün konsola talebin yüksek olduğu yurt dışında stok takip siteleri, 7/24 canlı olarak bilgiler sunarken Sony’den stokların durumunu değiştirmeyecek, daha farklı bir tahlil açıklaması geldi.

PlayStation 5’e olan dünya çapındaki talebi bir nebze de olsa hafifletmek isteyen Sony’nin bir evvelki kuşak oyun konsolu PlayStation 4’ün üretimine bu yılın sonuna kadar devam edeceği açıklandı. Sony, husus hakkında sırf sözcüsü üzerinden bir açıklama yaparken daha evvel kesimden gelen bilgiler, PlayStation 4 üretiminin 2021 yılı sonunda sonlandırılacağını belirtiyordu.

Sony sözcüsü, evvelki açıklamaları da yalanlayan bir açıklama yaptı

İsmini paylaşmak istemeyen kaynaklar tarafından aktarılan Sony’nin bu yeni stratejisi, oyuncuların PlayStation 5’e olan geçişinin şirket üzerindeki baskısını hafifletmeyi amaçlayacak. Strateji kapsamında 2022’de bir milyona yakın PlayStation 4 konsolunun üretileceği belirtilirken, bu sayının talebe nazaran artırılıp azaltılabileceği de eklendi.

Bahis hakkında Sony ismine konuşan bir kişi de Sony’nin bu planlarını doğruladı. PlayStation 4’ün 2022’de de üretilmeye devam edileceğini söyleyen sözcü, şirketin daha evvel üretimi durdurmak üzere bir planının olmadığını da ekleyerek evvelki savları yalanladı. Sözcü, PS4’ün en çok satan konsollardan biri olduğunu söyledi ve ‘her vakit jenerasyonlar ortası bir geçiş vardır’ sözlerini kullandı.

Sony’nin üretmeye devam edeceği PlayStation 4 konsolu, birinci olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü ve tüm modelleriyle bugüne kadar 116 milyondan fazla satıldı. PlayStation 4 satışları, günümüzde hala Sony’nin oyun kısmının gelirinin kıymetli bir kısmını oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir