Spotify, Paylaşımlar İçin Yeni Özellikler Getirdi

Hayatımızın ayrılmaz bir kesimi haline gelen toplumsal medyada sevdiğimiz yahut sevmediğimiz her şeyi paylaşır olduk. Bu paylaşımlarımızın içinde dinlediğimiz müzikler ve podcast’ler de yer alıyor. Lakin bilhassa Spotify kullanıcıları, toplumsal medyada paylaşım yapacakları müzik ve podcast’lerde paylaşım yapma biçimleri konusunda sonluydu diyebiliriz.

Bugün de Spotify, kullanıcılarına sevdikleri podcast ve müzikleri paylaşabilecekleri üç yeni yol ekledi. Kullanıcılar, bugünden itibaren podcast’leri diledikleri yerden paylaşabilecek, Canvas’ı kullanmak için sırf Instagram kıssalarına bağlılıktan kurtulabilecek ve Canvas’ın nasıl gözükeceğine paylaşmadan evvel bakabilecek.

Vakit damgalı podcast paylaşımı:

Spotify’ın getirdiği vakit damgalı podcast paylaşımı, dinlediğiniz podcast’i istediğiniz noktasından paylaşabilmenizi sağlayacak. Yani örneğin takipçilerinizin yahut paylaşmak istediğiniz kişinin podcast’in sadece 15. dakikasından sonraki kısmı dinlemesini istiyorsanız, paylaşımı 15. dakikadan başlayacak formda yapabilirsiniz.

Canvas’lar Snapchat’te de paylaşılabilecek:

Müzik dinleme ekranına 3-8 saniye ortasında süren ve daima başa dönen görüntü klip döngüleri ekleyen Canvas özelliği, bugüne kadar sadece Instagram kıssalarında paylaşılabiliyordu. Ama Spotify, bugünden itibaren kullanıcılarının Canvas’ları Snapchat kıssalarında de paylaşmalarına imkan sağlayacak.

Canvas ön izlemeleri ve yeni paylaşım ekranı tasarımı:

Spotify, son olarak kullanıcılarının paylaşım ekranlarında yeniliğe gitti. Şirket, yeni pak dizaynla birlikte ne paylaştığınızı ve nerede paylaşacağınızı daha güzel görmenizi sağlayacak. Ayrıyeten paylaşacağınız Canvas’ın paylaşımda nasıl gözükeceğini de evvelden görebileceksiniz.

Spotify’ın bu küçük ancak kıymetli yenilikleri, aslında kullanıcıların toplumsal medya kullanımını da olumlu tarafta etkileyecek. Spotify’ın kullanıcılarla yaptığı ankete nazaran müzik keşfinin %40’lık kısmı, toplumsal platformlar aracılığıyla gerçekleşiyor. Yani toplumsal medya, Spotify kullanıcıları için ziyadesiyle değer taşıyor. Münasebetiyle şirket, bu tecrübesi güzelleştirecek her türlü yenilik üzerinde çalışıyor.

Podcast’lerimizi dinlemeden geçmeyin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir