Starlink projesini bekleyen tehlike ! Elon Musk bile kestirim edemedi!

Birinci duyurulduğu günden beri tüm dünyada büyük yankı uyandıran SpaceX firmasının Starlink uydu projesi bugünlerde kimsenin iddia edemediği bir sorunla başa çıkmaya çalışıyor.

Tüm dünya üzerinde uydu ağından geniş bant ve kesintisiz yüksek süratli internet vaat ederek geniş kitlelere ulaşan Starlink projesi Elon Musk’ı bile şaşırtan bir meseleyle karşı karşıya. Soğuk kış günleriyle uğraş ettiğimiz bu günlerde ABD’de havalar yer yer ülkemizden de soğuk ve çoklukla karlı günlerle gayret içerisindeler.

Starlink internetinin alıcısı olan uydu çanakları konusunda müşteriler bu sıralar firmaya birçok kanaldan ulaşıyor. Ortak sorun ise Starlink uydularının kedileri kucaklamak üzere sıcak bir beşiğe dönüşmüş olması. Evet yanlış duymadınız Starlink uydu alıcı çanakları kedilerin kuşatması altında. Toplumsal medya platformunda bir Starlink kullanıcısı : “ Kediler çanağın soğuk günlerde biraz ısı verdiğini öğrenene kadar Starlink mükemmel çalışıyordu” yazdı ve bu yazısı 173 bin beğeni topladı.

Starlink çanakları karlı günlerde internetin daha güzel çalışması kar eritme moduna sahip ve bu moda geçildiğinde çanak üzerindeki karları eritmek için bir ısıtıcı rezistans çalıştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir